Design helmy Norrise pro Singapur navrhnou fanoušci. Do finále se dostala i česká studentka | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Design helmy Norrise pro Singapur navrhnou fanoušci. Do finále se dostala i česká studentka

Lando Norris chystá pro Singapur speciální design helmy. Na jeho podobě se bude podílet i veřejnost.

Fernando Alonso má svou značku Kimoa, Lando Norris má zase Quadrant. Jedná se o herní a lifestylovou značku, která spojuje Landovu lásku ke hrám, závodění, contentu a oblečení.

Logo Quadrantu dominuje i helmě Landa Norrise (viz úvodní fotografie z Monzy). V Singapuru ale bude mít speciální design, který navrhnou fanoušci. 

Uzávěrka soutěže byla 14. srpna. Do finále se dostalo 20 návrhů. Mezi nimi je i návrh studentky Univerzity Karlovy Denisy Donnerové.

Lando a jeho tým mají nakonec vybrat čtyři vítězné návrhy, takže už dnes je šance 1:5. Návrh české studentky navíc Landa Norrise evidentně zaujal (viz video níže v čase 3:50).

Zadání soutěže bylo poměrně volné. Logo může mít libovolný design. „Protože ráda cestuji a objevuji nové kultury, svůj design jsem směřovala tímto směrem,“ uvedla Denisa Donnerová pro F1sport.

„Ve svém návrhu jsem vsadila na zobrazení nejvýznamnějších symbolů singapurské kultury. V designu se nachází grafika orchideje, přesněji Vanda miss joaquim, která je národní rostlinou Singapuru.“

„V horní části designu je Merlion – mýtický tvor, který se stal oficiálním symbolem Singapuru. Dále jsou v návrhu ikonické památky: Marina Bay Sands a Gardens by the Bay. V poslední části se nachází závodní okruh Marina Bay. Celý design doprovází tři linky, které reprezentují singapurské šťastné číslo 3.“

Tak držíme palce! 

logo_Quadrant.jpg
Návrh Denisy Donnerové

Doporučujeme

Články odjinud