Desáté místo v šampionátu není jen v našich rukou, přiznává Caterham

Caterhamu se podařilo výkonnostně poskočit před Marussii, ale to nemusí stačit na opětovné získání vytouženého desátého místa v konstruktérech.
Desáté místo v šampionátu není jen v našich rukou, přiznává Caterham

Malajsijská stáj zažila mezisezónní propad, a to proto, že do prvního závodu nastoupila jen s málo upraveným loňským vozem. Výsledkem byla ztráta na Marussii. Pak se ale pustila do vývoje a zrychlila.

"Sezónu jsme začali za nimi, ale v posledních třech závodech se mezi námi a nimi objevil pohodlný náskok, což ukazuje tempo našeho vývoje," konstatoval šéf týmu Cyril Abiteboul. "Také nám to pomohlo občas závodit s Williamsem nebo Sauberem, což ukazuje, kde jsou naše cíle."

Výkonnostní posun před Marussii ale nemusí znamenat také posun v tabulce šampionátu, který je velmi důležitý, protože desátý bere nemalé peníze, zatímco jedenáctý téměř nic. Caterham bude potřebovat trochu štěstí v podobě zaváhání soupeřů vpředu.

"Tato výkonnost se zatím nepřetavila v bod nebo lepší pozici v šampionátu, jelikož to není úplně v našich rukou, ale vždy, když na trať nasadíme nové díly, nejenže potenciálně pokročíme, ale také máme šanci se víc naučit o sobě, našich silných a slabých stránkách, a motivovat naše lidi na trati i v továrně," dodal Abiteboul.

Caterham a Marussia ve své dosavadní historii zatím nebodovaly, a tak se v tabulkách srovnávají podle nejlepších pozic v cíli závodů. Ruská stáj je desátá díky třináctému místu v Malajsii, nejlepší pozicí Caterhamu pod šachovnicovou vlajkou byla v letošní sezóně čtrnáctá.

Další článek: Lotus: V ideálním případě se naše jezdecká sestava nezmění

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10