Desáté místo v šampionátu není jen v našich rukou, přiznává Caterham

Caterhamu se podařilo výkonnostně poskočit před Marussii, ale to nemusí stačit na opětovné získání vytouženého desátého místa v konstruktérech.
Desáté místo v šampionátu není jen v našich rukou, přiznává Caterham

Malajsijská stáj zažila mezisezónní propad, a to proto, že do prvního závodu nastoupila jen s málo upraveným loňským vozem. Výsledkem byla ztráta na Marussii. Pak se ale pustila do vývoje a zrychlila.

"Sezónu jsme začali za nimi, ale v posledních třech závodech se mezi námi a nimi objevil pohodlný náskok, což ukazuje tempo našeho vývoje," konstatoval šéf týmu Cyril Abiteboul. "Také nám to pomohlo občas závodit s Williamsem nebo Sauberem, což ukazuje, kde jsou naše cíle."

Výkonnostní posun před Marussii ale nemusí znamenat také posun v tabulce šampionátu, který je velmi důležitý, protože desátý bere nemalé peníze, zatímco jedenáctý téměř nic. Caterham bude potřebovat trochu štěstí v podobě zaváhání soupeřů vpředu.

"Tato výkonnost se zatím nepřetavila v bod nebo lepší pozici v šampionátu, jelikož to není úplně v našich rukou, ale vždy, když na trať nasadíme nové díly, nejenže potenciálně pokročíme, ale také máme šanci se víc naučit o sobě, našich silných a slabých stránkách, a motivovat naše lidi na trati i v továrně," dodal Abiteboul.

Caterham a Marussia ve své dosavadní historii zatím nebodovaly, a tak se v tabulkách srovnávají podle nejlepších pozic v cíli závodů. Ruská stáj je desátá díky třináctému místu v Malajsii, nejlepší pozicí Caterhamu pod šachovnicovou vlajkou byla v letošní sezóně čtrnáctá.

Další článek: Lotus: V ideálním případě se naše jezdecká sestava nezmění

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.