Desáté místo v šampionátu může pro Marussii znamenat velké peníze

Lepší pozice v poháru konstruktérů znamená pro tým více peněz od majitele formule 1, ale podle Marussie panují ohledně výše odměny nejistoty.
Desáté místo v šampionátu může pro Marussii znamenat velké peníze

Odměny pro týmy určuje Concordská dohoda. Ta současná vyprší až na konci sezóny, tudíž by odměny za letošní ročník měly být předem dané, ale sportovní šéf Marussie Graeme Lowdon prozradil, že vliv bude mít i nová dohoda, o které se teprve jedná.

Pokud si Marussia udrží 10. místo v šampionátu, na které se v Singapuru posunula, normálně by to mělo znamenat asi 10 miliónů dolarů navíc do rozpočtu týmu.

"Protože je tu období nové Concordské dohody, je to nejasné," řekl k výši odměny Lowdon pro Autosport. "Ve formuli 1 je hodně zvláštních věcí, ale doufali byste, že dokončit na 10. místě je lepší než být na 12. místě."

"My se teď musíme soustředit na co nejlepší místo, zbytek se snad dořeší. Historicky tu byl obrovský rozdíl (ve financích), takže bychom neměli podceňovat potenciální hodnotu (10. místa)."

Poslední dva roky, tedy od vstupu nováčků do formule 1, byl vždy desátý Caterham. Ten teď bude velmi usilovat o návrat před Marussii. Ruské stáji sice nahrávají statistiky, ale spoléhat se na ně nehodlá.

"Jako všichni ostatní dobře víme, že musíme bojovat v každém závodě až do konce sezóny. Někde může snadno dojít k hromadné nehodě a bylo by velkým zklamáním, kdybychom v tu chvíli nebyli připraveni bojovat na čele (skupiny novějších týmů)."

"Žádný z nových týmů nikdy nedojel na lepším než 12. místě, takže statisticky je to mega výsledek. Ale nemůžeme se uvolnit a říct, je máme hotovo. Musíme se dál snažit."

Další článek: Vettel si chce se závěry o formě Red Bullu počkat na Suzuku

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10