Dennisovi nestačí, aby McLaren vyhrával, musí dominovat

Ron Dennis dal McLarenu po uzavření partnerství s Hondou ty nejvyšší cíle. Nestačí, aby vyhrával závody, tým musí formuli 1 dominovat.
Dennisovi nestačí, aby McLaren vyhrával, musí dominovat

McLaren v posledních letech zažívá těžké časy. V posledních dvou sezónách se v konečném hodnocení poháru konstruktérů umístil až na páté pozici. Jeho jezdci přitom nedokázali vyhrát ani jeden závod.

Nicméně nové partnerství s Hondou, která bude dodávat pohonné jednotky zatím pouze McLarenu; spolu s nedávnými změnami v rámci technického oddělení dávají týmu naději, že se blýská na lepší časy.

Dennis by velmi rád navázal na rok 1988, kdy mclareny s motory Honda sezóně dominovaly, když vyhrály 15 z 16 závodů. Za McLaren v té době závodili Ayrton Senna a Alain Prost.

„To, čeho jsme dosáhli tehdy (v roce 1988) a čeho dosáhli naši rivalové z Mercedesu letos, je přesně našim cílem do budoucna - dominance,” řekl Dennis pro Autosport.

Alonso je odhodlán na úspěch s McLarenem počkat

Alonso je odhodlán na úspěch s McLarenem počkat

„Vzpomínám si, že jsem na začátku sezóny (2014) řekl, že jsme tady, abychom vyhrávali závody. Mohli byste mi proto oponovat, že když jsme nevyhráli (letos) jediný závod a teď tady používám taková slova jako 'dominance', tak si tím připravujeme velký pád.”

„Dominance ale nemusí přijít hned, chvíli to trvá. O tom to je, protože to je jediná věc, která vás skutečně odliší od lidí, kteří závody jen vyhrávají. Vyhrávat závody je výzva, ale dominovat je skutečná výzva,” uzavírá Dennis, který se nedávno stal majirotním akcionářem Skupiny McLaren.

Další článek: Williams chce příští rok vyhrávat a ohrožovat Mercedes