Dennisovi můj přestup k Mercedesu nevadí, říká Hamilton

Lewis Hamilton si popovídal s šéfem skupiny McLaren Ronem Dennisem a říká, že spolu nemají žádné problémy, ani kvůli odchodu do Mercedesu.
Dennisovi můj přestup k Mercedesu nevadí, říká Hamilton

Dennis byl tím, kdo vsadil na Hamiltona, už když mu bylo 13 let, a vedl jeho kariéru pod křídly McLarenu. Když Hamilton oznámil svůj přestup k Mercedesu, trvalo několik dní, než si promluvil s Dennisem. Byl to jen krátký rozhovor, v Abú Zabí je čeká společná večeře.

"Nevím," odpověděl Hamilton na otázku Mirroru, o čem bude s Dennisem mluvit. "Už jsme spolu hovořili po telefonu, Je to přítel, starý mentor, budeme hovořit o běžných věcech."

Britský jezdec zároveň odmítl, že by jeho rozhodnutí odejít z McLarenu poškodilo vztah s Dennisem. "My? Problémy jsme spolu neměli. Lidé si vymysleli, že jsme měli problém, ale to není pravda."

"On říká, že to není problém, že změna je dobrá pro nás oba a že pořád budeme mít skvělou historii, což je pravda."

A co Dennisova dřívější ostřejší vyjádření o tom, že si McLaren vybírá své jezdce a že McLaren platí Hamiltona, a ne opačně? "K žádnému tření nedošlo. Ron občas říká takové věci, protože je tělem i duší McLaren, ale vždy měl o mě starost."

Hamilton hned na začátku deklaroval, že z McLarenu odchází v dobrém předními dveřmi. Věří, že týmu splatil všechny investice do jeho kariéry. "Ano, myslím si to. Jak moc toho uděláte a jak daleko zajdete? Moji rodiče pracovali ještě tvrději a s větším nasazením, víc než kdokoliv jiný v mém životě."

"Jak daleko zajdete ve snaze jim to splatit? Prostě se dál snažíte, aby byli hrdí, ale život se netočí kolem nich, nakonec musíte žít svůj vlastní život a rozhodovat se sami za sebe, ale s respektem k těmto lidem."

Na impertinentní otázku, zda McLarenu vše splatil 20 vítězstvími a jedním titulem, odpověděl: "Ne, tak to vůbec není. Poslouchejte, není to něco, co chci rozebírat, je to zcela bezvýznamné. Nepotřebuji, aby se objevily zprávy, že jsem splatil nebo nesplatil svůj dluh."

"Nezáleží na tom. Vyhráli jsme spolu šampionát, byla to úžasná cesta, ale já chci změnu a ta se stane. Já jsem s tím spokojený. Konec."

Woking však pro Hamiltona zůstane navždy domovem. Lidský rozměr pro něj zůstává velmi důležitý. "To je občas moje nevýhoda. McLaren bude vždy mým domovem. Tak jsem to řekl i rodičům, když jsem odcházel z domova. Někteří rodiče jsou rádi, jiní ne. Já mám teď stejné pocity."

"Odcházím, abych zkusil něco nového. Vždy se můžu ohlédnout zpět a říct, že tohle je můj domov, kde jsem vyrostl, kde jsem se hodně naučil. Cítím jen vzrušení a chci si tyto poslední závody s tímto týmem užít. Pak pro mě přijde začátek nové kapitoly."

Diskuze (19) Další článek: GP Abú Zabí 2012
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30