Dennis si řekl v roce 2009 o tajná data Brawn GP. A dostal je, prozradil Fry

Nick Fry ve své knize odhalil zajímavé podrobnosti o sezóně 2009.

Sezóna 2009 patřila týmu Brawn GP, který získal oba tituly. Tým poté koupil Mercedes.

Nick Fry ve své knize Survive. Drive. Win. vzpomíná, jak ho Ron Dennis v tomto roce požádal o pomoc. Chtěl tajné informace o výkonu jejich vozu.

Brawn vyhrál šest z prvních sedmi závodů. McLaren získal v roce 2008 titul s Hamiltonem, ale v prvních šesti závodech další sezóny skončil nejlépe čtvrtý. Zlomilo se až ve druhé polovině sezóny, kdy vylepšený MP4-24 zaznamenal dvě vítězství a čtyři pole position. 

Fry uvedl, že mu Dennis v roce 2009 zavolal. „Chtěl jsem požádat o laskavost,“ řekl tehdy Dennis.

Podle Frye mu řekl, že šasi McLarenu výrazně ztrácí, ale jeho inženýři říkají, že aerodynamický balíček je dobrý. „Jde o to, že jim prostě nevěřím,“ řekl Dennis.

Fotogalerie: Jak šel čas s Ronem Dennisem

Fotogalerie: Jak šel čas s Ronem Dennisem

Šéf McLarenu „chtěl vědět, jak dobrý je náš aerodynamický balíček a jaká čísla jsme viděli při testování v aerodynamickém tunelu,“ vzpomíná Fry.

Dennisova žádost přišla dva roky poté, co McLaren dostal pokutu 100 milionů dolarů po slavné kauze „Spygate,“ kdy bylo zjištěno, že ve Wokingu použili citlivé informace od Ferrari. Fry však uvedl, že Dennisova žádost se týkala spíše výkonu vozu než jeho designu.

„Byl nápomocný v tom, že nám dovolil používat motory Mercedes,“ píše Fry, kterého cituje RaceFans. „Souhlasil s tím a vzdal se svého veta, přestože jako hlavní zákazník měl McLaren právo zastavit spojení Mercedesu s někým jiným.“

Ačkoli Fry připustil, že „vyžádání dat od konkurenčního týmu prostě není otázkou, na kterou byste se normálně ptali“, rozhodl se sdílet informace s Dennisem, který odpověděl „ohromeným tichem.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Leclerc se rozešel s přítelkyní. Podle ní se chce věnovat jen Ferrari

17:54 | Vandoorne jezdí ve FE, Gutiérrez nemá platnou licenci. Pokud by nastal problém u McLarenu, nastoupí za něj Paul di Resta.
17:21 | Podle určitých spekulací se výsledek vyšetřování Racing Pointu dozvíme až v pátek před tréninkem.
17:01 | Pirelli zrušilo testy nových pneumatik v prvních 30 minutách FP2. Po defektech chce dát týmům více času pracovat se současnými pneumatikami.
13:14 | Po debutu v DTM se Robert Kubica vrací za volant vozu F1. V pátek ho čeká další první trénink s Alfou Romeo.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10