Dennis se měl rozhádat s Red Bullem, Mercedesem i Haasem

Na poslední jednání Strategické skupiny a Komise 1 měl Ron Dennis přijít ve velmi špatné náladě.
Dennis se měl rozhádat s Red Bullem, Mercedesem i Haasem

Auto Motor und Sport v ohlédnutí za GP Ruska uvádí zajímavou informaci. Ron Dennis se měl na jednáních Strategické skupiny a Komise F1 ostře pohádat s řadou konkurentů.

Není tajemstvím, že se Mercedes snažil zrušit zavedení nových pravidel v příštím roce. Wolff argumentoval tím, že v současné době startovní pole k sobě přibližuje, ale nová pravidla vše vynulují a může to přinést dominanci jednoho týmu.

Wolff byl prvním na ráně. „Loboval jsi proti novým vozům v roce 2017,“ měl říct Dennis. „Tady lobuje každý,“ odpověděl Wolff.

Druhou obětí byl Christian Horner. „Nikdy nedostanete motory od Hondy, to budu spíše žalovat FIA kvůli novým pravidlům.“

Dennis tím zřejmě reagoval na nová pravidla, která všem týmům zajišťují přístup k pohonným jednotkám. Honda momentálně dodává jen jednomu týmu, takže v případě problémů by výzvu FIA „pocítila“ nejvíce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nakonec se Dennis opřel i do Haasu. Ten by tam podle Dennise vůbec neměl sedět, protože s Ferrari obešel pravidla. Steiner na to reagoval s tím, že si jen přečetli pravidla a Dennisovi doporučil totéž. Najde je prý na internetu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Clive Mason

Diskuze (67) Další článek: Button byl blízko návratu k Williamsu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00