Dennis se měl rozhádat s Red Bullem, Mercedesem i Haasem

Na poslední jednání Strategické skupiny a Komise 1 měl Ron Dennis přijít ve velmi špatné náladě.
Dennis se měl rozhádat s Red Bullem, Mercedesem i Haasem

Auto Motor und Sport v ohlédnutí za GP Ruska uvádí zajímavou informaci. Ron Dennis se měl na jednáních Strategické skupiny a Komise F1 ostře pohádat s řadou konkurentů.

Není tajemstvím, že se Mercedes snažil zrušit zavedení nových pravidel v příštím roce. Wolff argumentoval tím, že v současné době startovní pole k sobě přibližuje, ale nová pravidla vše vynulují a může to přinést dominanci jednoho týmu.

Wolff byl prvním na ráně. „Loboval jsi proti novým vozům v roce 2017,“ měl říct Dennis. „Tady lobuje každý,“ odpověděl Wolff.

Druhou obětí byl Christian Horner. „Nikdy nedostanete motory od Hondy, to budu spíše žalovat FIA kvůli novým pravidlům.“

Dennis tím zřejmě reagoval na nová pravidla, která všem týmům zajišťují přístup k pohonným jednotkám. Honda momentálně dodává jen jednomu týmu, takže v případě problémů by výzvu FIA „pocítila“ nejvíce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nakonec se Dennis opřel i do Haasu. Ten by tam podle Dennise vůbec neměl sedět, protože s Ferrari obešel pravidla. Steiner na to reagoval s tím, že si jen přečetli pravidla a Dennisovi doporučil totéž. Najde je prý na internetu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Clive Mason

Další článek: Button byl blízko návratu k Williamsu

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10