Dennis se měl rozhádat s Red Bullem, Mercedesem i Haasem

Na poslední jednání Strategické skupiny a Komise 1 měl Ron Dennis přijít ve velmi špatné náladě.
Dennis se měl rozhádat s Red Bullem, Mercedesem i Haasem

Auto Motor und Sport v ohlédnutí za GP Ruska uvádí zajímavou informaci. Ron Dennis se měl na jednáních Strategické skupiny a Komise F1 ostře pohádat s řadou konkurentů.

Není tajemstvím, že se Mercedes snažil zrušit zavedení nových pravidel v příštím roce. Wolff argumentoval tím, že v současné době startovní pole k sobě přibližuje, ale nová pravidla vše vynulují a může to přinést dominanci jednoho týmu.

Wolff byl prvním na ráně. „Loboval jsi proti novým vozům v roce 2017,“ měl říct Dennis. „Tady lobuje každý,“ odpověděl Wolff.

Druhou obětí byl Christian Horner. „Nikdy nedostanete motory od Hondy, to budu spíše žalovat FIA kvůli novým pravidlům.“

Dennis tím zřejmě reagoval na nová pravidla, která všem týmům zajišťují přístup k pohonným jednotkám. Honda momentálně dodává jen jednomu týmu, takže v případě problémů by výzvu FIA „pocítila“ nejvíce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nakonec se Dennis opřel i do Haasu. Ten by tam podle Dennise vůbec neměl sedět, protože s Ferrari obešel pravidla. Steiner na to reagoval s tím, že si jen přečetli pravidla a Dennisovi doporučil totéž. Najde je prý na internetu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson, Clive Mason

Další článek: Button byl blízko návratu k Williamsu

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10