Dennis: Okolo nehody Alonsa jsem argumentoval špatně

Ron Dennis přiznal, že měl okolo nehody Fernanda Alonsa lépe komunikovat. Týká se to zejména tiskové konference, kterou měl Dennis během posledních testů.
Dennis: Okolo nehody Alonsa jsem argumentoval špatně

„Fernando je zcela nezraněn. Nesnažím se nic skrýt, jen říkám fakta: je fyzicky v pořádku, neexistuje žádný otřes mozku. Bylo tam jen poměrně krátké období bezvědomí,“ řekl Dennis v Barceloně.

Nyní šéf McLarenu připustil, že jeho tvrzení nebylo přesné. „Nebyl to můj nejlepší výkon. Chápu, proč se do mě tisk pustil za nepřesnost. Chtěl jsem být otevřený a upřímný. Selhal jsem. Ale mým cílem je být v budoucnu co nejupřímnější. Otřes mozku je hodně složitá záležitost. Je obtížné ho nějak kvantifikovat a přesahuje to mé znalosti.“

Dennis věří, že Alonso bude v Malajsii. „Není to mé rozhodnutí, ale pokud vím, Fernando bude v Malajsii. Mám všechny důvody se domnívat, že tam bude.“ Podle Dennise mu Alonso potvrdil, že v Malajsii závodit chce.

FIA dnes v Austrálii potvrdila, že vyšetřování nehody pokračuje, ale není jasné, kdy skončí.

„Pracujeme s McLarenem a naše lékařské oddělení stále studuje veškeré informace, které může najít,“ řekl Autosportu Charlie Whiting. „Já určitě nejsem kvalifikován komentovat cokoliv z lékařského hlediska.“ 

Foto: McLaren 

Další článek: Sauber s odvoláním neuspěl, pojede Van der Garde?

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.