Dennis: Okolo nehody Alonsa jsem argumentoval špatně

Ron Dennis přiznal, že měl okolo nehody Fernanda Alonsa lépe komunikovat. Týká se to zejména tiskové konference, kterou měl Dennis během posledních testů.
Dennis: Okolo nehody Alonsa jsem argumentoval špatně

„Fernando je zcela nezraněn. Nesnažím se nic skrýt, jen říkám fakta: je fyzicky v pořádku, neexistuje žádný otřes mozku. Bylo tam jen poměrně krátké období bezvědomí,“ řekl Dennis v Barceloně.

Nyní šéf McLarenu připustil, že jeho tvrzení nebylo přesné. „Nebyl to můj nejlepší výkon. Chápu, proč se do mě tisk pustil za nepřesnost. Chtěl jsem být otevřený a upřímný. Selhal jsem. Ale mým cílem je být v budoucnu co nejupřímnější. Otřes mozku je hodně složitá záležitost. Je obtížné ho nějak kvantifikovat a přesahuje to mé znalosti.“

Dennis věří, že Alonso bude v Malajsii. „Není to mé rozhodnutí, ale pokud vím, Fernando bude v Malajsii. Mám všechny důvody se domnívat, že tam bude.“ Podle Dennise mu Alonso potvrdil, že v Malajsii závodit chce.

FIA dnes v Austrálii potvrdila, že vyšetřování nehody pokračuje, ale není jasné, kdy skončí.

„Pracujeme s McLarenem a naše lékařské oddělení stále studuje veškeré informace, které může najít,“ řekl Autosportu Charlie Whiting. „Já určitě nejsem kvalifikován komentovat cokoliv z lékařského hlediska.“ 

Foto: McLaren 

Další článek: Sauber s odvoláním neuspěl, pojede Van der Garde?

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10