Dennis nás udržuje v pozoru, přiznává výkonný ředitel McLarenu Neale

Ron Dennis předal vedení McLarenu Martinu Whitmarshovi již v roce 2009, ale stále na tým dohlíží a dokáže být nepříjemný, když se nedaří.
Dennis nás udržuje v pozoru, přiznává výkonný ředitel McLarenu Neale

"McLaren očekává vítězství a věřte mi, Ron tu pořád je. A když nevyhráváme, diskuze jsou ostré," řekl se smíchem výkonný ředitel McLarenu Jonathan Neale v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže. Dennis se podle něj nezabývá každodenní prací pro tým, ale dohlíží na výsledky.

"Ron už tým formule 1 tolik neřídí, ale jako každý podnikatel, který tolik svého života věnoval byznysu, se o něj vášnivě stará," pokračoval Neale. "A o Ronově vášni není pochyb. Takže ano, udržuje nás v pozoru a přispívá. Ale je soustředěn především na vybudování automobilky. Byl velmi štědrý s prostorem, který poskytl pro práci Martinovi a mně. Ale telefon neustále vyzvání..."

Po Grand Prix Maďarska může být Dennis relativně spokojený. Tým získal své letošní čtvrté vítězství a druhé v řadě. McLaren se znovu dokázal vrátit na špičku, i když Neale přiznal, že to bylo za cenu riskování. Ve Wokingu riskovali ve vývoji více než v minulosti, aby dohnali Red Bull.

"Ano, je to tak. Ano, více jsme riskovali," potvrdil Neale. "Něco nám vyšlo, něco ne. Ale formule 1 není byznys nebo sport, ve kterém byste mohli vyčkávat, jelikož všichni ostatní se maximálně snaží. Ve chvíli, kdy zaváháte, víte, že vůči konkurenci začnete ztrácet. A proto tady nejsme."

I když McLaren teď znovu dokáže vítězit, titul letos pravděpodobně nezíská. Velké potěšení by ale přinesly další výhry v Grand Prix. "Za prvé rádi vyhráváme a máme obrovskou chuť vyhrát letos mnoho dalších závodů," uvedl Neale. "Matematicky je stále možné tituly získat a my budeme dál bojovat. Ale i kdyby to možné nebylo, neubrali bychom. Letos jsme doposud vyhráli čtyři závody, z toho dva v řadě, takže věřím, že se nám může v letošní sezóně dařit."

"Samozřejmě přijde chvíle, kdy se budeme muset podívat na využití zdrojů s ohledem na příští rok, ale nedokážu si představit, že bychom se Martin a já na sebe podívali a řekli si, že bychom měli ubrat a přestat. To si nedokážu představit, takže se to nestane!"

Diskuze (28) Další článek: Výsledek z Maďarska zbavil Buemiho tlaku
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00