Dennis: Na uzavření dohody s hlavním sponzorem ještě není správná chvíle

Šéf skupiny McLaren vysvětlil, proč se jeho tým zatím stále nedohodl na smlouvě s titulárním sponzorem. Špatné výsledky z loňského jej staví do nevýhodné vyjednávací pozice, a tak je lepší chvíli vyčkat.
Dennis: Na uzavření dohody s hlavním sponzorem ještě není správná chvíle

Ještě nedávno se z Wokingu ozývaly hlasy o tom, že britská stáj svého nového hlavního sponzora světu formule 1 představí souběžně s prezentací nového vozu. A zatímco nový monopost mohla veřejnost poprvé spatřit již na konci ledna, na nástupce Vodafonu zatím stále čeká. A podle slov Rona Dennise se na této skutečnosti nic nezmění ani v průběhu nejbližších týdnů.          

“Naše vozy na sobě v prvních podnicích titulárního sponzora mít nebudou, ale rozhodně jej budou mít během několika příštích závodů,“ prohlásil Dennis podle ESPN. “Proč? Protože pevně věříme, že jsme (jako) Manchester United (úřadující mistr Anglie, který se v Premier League letos trápí na průběžné 6. příčce – pozn. red.), a že když máte sérii chabých výsledků, tak se lidé snaží nevyhnutelně stlačit ceny reklamy dolů, a to nebudu akceptovat.“

“Vím, co je tato společnost zač, a vím, čeho může tento Grand Prix tým dosáhnout, a to je potřeba rozeznat, když přijde na obchodní vztah s hlavním sponzorem,“ podotkl.

A kdo že by se tím hlavním sponzorem McLarenu měl stát? To zatím není zřejmé, Dennis nicméně prohlásil, že mají ve Wokingu na výběr z více možností.  

“V tuhle chvíli vyjednáváme s několika společnostmi a jsem optimistou, že se tak (uzavření kontraktu) stane spíše dříve než později. Když máte takto velkou společnost, peníze nejsou problém. Závodní tým se nemusí o svůj příjem obávat, má největší rozpočet, jaký kdy měl v celé historii společnosti,“ ujistil. 

Další článek: Letos musíte formuli 1 sledovat, vyzývá Hamilton