Dennis by se proti návratu Alonsa do McLarenu nepostavil

Pokud by se Fernando Alonso přeci jen rozhodl opustit Ferrari a zamířit k McLarenu, Ron Dennis by se nesnažil jeho přestup zablokovat.
Dennis by se proti návratu Alonsa do McLarenu nepostavil

Není tajemstvím, že bývalý šéf McLarenu Ron Dennis byl tím, s kým se Alonso během svého působení u týmu v roce 2007 nejvíce nepohodl.

"Vždy jsem říkal, že tam nemám problém s nikým, šlo jen o filozofii týmu, hlavně jednoho člověka, který už tam není," vysvětloval Španěl svůj předčasný odchod už po první sezóně.

Teď je ale Alonso jezdeckou prioritou McLarenu, současný šéf týmu Martin Whitmarsh se ho snaží přesvědčit, aby se vrátil. Chce to i Honda, obnovená spolupráce britského týmu s japonskou automobilkou by měla být v roce 2015 spojena s jezdeckou hvězdou.

Whitmarsh Alonsa nahání, kde může, ale ten stále opakuje, že zůstává věrný Ferrari. Ovšem že by byl ve Wokingu vítán, mu teď nepřímo vzkázal také Dennis.

"Je třeba uznat, že prvním cílem jakéhokoliv Grand Prix týmu je vyhrávat závody," řekl na Alonsovo téma pro BBC. "Ať už jsou mezi týmem, který chce vyhrávat, a vítězstvími jakékoliv překážky - technické, rozpočtové nebo lidské problémy, vyřešíte je. Nikdy neříkejte nikdy."

Je zřejmé, že v dohledné době nemůžeme očekávat žádný posun. Změna může nastat pravděpodobně jen v případě, že by Ferrari mělo špatnou sezónu 2014 a McLaren velmi dobrou, pak by se Alonso možná mohl ze své smlouvy vyvázat a přestoupit.

Další článek: Co obnáší nárazové testy monopostů formule 1