Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

McLaren se vloni dlouho rozhodoval, koho posadí do druhého vozu vedle Fernanda Alonsa. Nakonec si zvolil Jensona Buttona, který musel jít i na snížení platu. Zůstane mistr světa z roku 2009 u McLarenu i příští rok?
Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

V Silverstonu se objevily v této souvislosti určité spekulace, že by letošní Grand Prix mohla být posledním domácím závodem pro Jensona Buttona. Ron Dennis to ale v rozhovoru pro Sky Sports odmítl.

„Jenson Button má s McLarenem smlouvu na dva roky,“ řekl Dennis. „V tuto chvíli o jezdcích vůbec nepřemýšlíme.“

Přestože se nám blíží letní přestávka, dva mistři světa mají u McLarenu dohromady jen 5 bodů.

„Oba odvádějí úžasnou práci. Bylo by pro oba velmi, velmi snadné být kritický k McLarenu a oni nejsou. Řídí vůz a vědí, že je v zatáčkách velmi rychlý. Není to v tuto chvíli na boj s Mercedesem, ale je to v mnoha zatáčkách a rozhodně na boj s velkou většinou vozů na startovním roštu. Každý ve formuli 1 to ví. Každý si může prohlédnout data a zjistit, kde jsme rychlí a kde jsme pomalí. Nic není více jisté než to, že budeme zpět.“

„Věřím, že krok za krokem se tam dostaneme, chceme věřit všemu, co říkají naší partneři z Hondy. Pokud dodrží své sliby, pak není pochyb o tom, že budeme mnohem konkurenceschopnější v příštích několika závodech.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Video: Nehoda jezdců Lotusu a McLarenu

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen