Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

McLaren se vloni dlouho rozhodoval, koho posadí do druhého vozu vedle Fernanda Alonsa. Nakonec si zvolil Jensona Buttona, který musel jít i na snížení platu. Zůstane mistr světa z roku 2009 u McLarenu i příští rok?
Dennis: Button by měl u nás příští rok zůstat

V Silverstonu se objevily v této souvislosti určité spekulace, že by letošní Grand Prix mohla být posledním domácím závodem pro Jensona Buttona. Ron Dennis to ale v rozhovoru pro Sky Sports odmítl.

„Jenson Button má s McLarenem smlouvu na dva roky,“ řekl Dennis. „V tuto chvíli o jezdcích vůbec nepřemýšlíme.“

Přestože se nám blíží letní přestávka, dva mistři světa mají u McLarenu dohromady jen 5 bodů.

„Oba odvádějí úžasnou práci. Bylo by pro oba velmi, velmi snadné být kritický k McLarenu a oni nejsou. Řídí vůz a vědí, že je v zatáčkách velmi rychlý. Není to v tuto chvíli na boj s Mercedesem, ale je to v mnoha zatáčkách a rozhodně na boj s velkou většinou vozů na startovním roštu. Každý ve formuli 1 to ví. Každý si může prohlédnout data a zjistit, kde jsme rychlí a kde jsme pomalí. Nic není více jisté než to, že budeme zpět.“

„Věřím, že krok za krokem se tam dostaneme, chceme věřit všemu, co říkají naší partneři z Hondy. Pokud dodrží své sliby, pak není pochyb o tom, že budeme mnohem konkurenceschopnější v příštích několika závodech.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Video: Nehoda jezdců Lotusu a McLarenu

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10