Dennis: Alonso příští rok závodit bude!

Ron Dennis korigoval svá slova, ve kterých naznačil, že by si příští rok mohl Fernando Alonso vzít volno, pokud by McLaren nebyl konkurenceschopný.
Dennis: Alonso příští rok závodit bude!

„Myslím, že je tikající bomba,“ řekl na adresu Alonsa Mark Webber pro BBC. „Po dvou, třech dnech v autě, pokud bude vůz nekonkurenceschopný, tak si myslím, že si dá rok pauzu.“

Něco podobného naznačil v sobotu Ron Dennis, Alonso to ale vzápětí popřel. Dennis později pro Sky Sports svá slova upřesnil.

„Fernando bude v příštím roce v autě. To jsem v sobotu řekl. Někdo se mě pak zeptal, zda je možné, že by mohl mít rok volna a já odpověděl, že všechno je možné. Ale tentýž novinář zapomíná, že na konci jsem řekl, že Fernando a Jenson budou příští rok jezdit.“ Podle Dennise z toho pak vytržením z kontextu vznikl nepravdivý příběh.

Alonso: žádné volno, tvrdá práce

Také Alonso upřesnil svá slova. „Plán takový není (vzít si volno). V plánu je tvrdě pracovat. Třeba ve středu mám tvarování sedačky, takže až do Vánoc nebude žádné volno, protože jsou zde důležité věci, které je potřeba v příštích několika týdnech udělat.“ Španěl zmínil také práci na simulátoru.

„Mým záměrem a cílem je určitě v příštím roce závodit a vyhrát – nebo přinejmenším být konkurenceschopný.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Abú Dhabí symbolicky ve 44. kole Hamilton

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00