Dennis a Button hrají poker

Zajímavé informace přináší Sky Sports ohledně budoucnosti Jensona Buttona a situace u McLarenu.
Dennis a Button hrají poker

Dennis v Japonsku prohlásil, že se jezdecká sestava McLarenu nezmění. Několik dní předtím se objevily spekulace, že Button v Suzuce oznámí odchod z F1. Podle všeho se nejednalo o náhodu a ani o důsledek Buttonovy frustrace. Ve hře jsou peníze.

Co víme jistě, že McLaren není v nejlepší finanční kondici. V rozpočtu pro příští rok předpokládal jisté umístění v šampionátu, které by přineslo peníze z komerčních práv. Už dnes je ale jisté, že tato očekávání zůstanou nenaplněna.

Dále víme, že Button má smlouvu na letošní rok s opcí na rok příští. Předpokládá se, že letos dostal od McLarenu 6 milionů liber a součástí smlouvy je dohoda, že se tato částka příští rok zvýší na 12 milionů. Tak má znít smlouva – ta, kterou podepsal Button na konci roku 2014.

Samozřejmě ale existuje den, do kdy musí tým opci využít. Podle Sky Sports je to 30. září – tedy tato středa.

Ron Dennis tak chtěl docílit toho, že opce nebude využita a s Buttonem se později dohodne na nové a levnější smlouvě. Button ale začal vytvářet dojem, že skutečně hodlá odejít.

Podle Sky Sports však McLaren Buttona potřebuje a to zejména kvůli jeho komerční hodnotě. Navíc se objevily spekulace, že by mohl odejít Alonso. Ten to sice popírá, ale jak víme, v F1 se situace mění velmi rychle.

Dva mistři světa jsou přitom v současném McLarenu jediným přímým odkazem na minulé slavné časy.

Foto: Getty Images / Chris McGrath

Další článek: Odchod Red Bullu z F1 začíná být reálnou možností

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00