Den, na který nezapomenu, hodnotí Sainz první jízdu s vozem Ferrari

Carlos Sainz se poprvé svezl ve voze Ferrari. Na okruhu Fiorano, který se nachází hned vedle továrny Ferrari, odjel přes 100 kol.

Charles Leclerc si ve středu zkoušel sedačku. Jeho týmový kolega Carlos Sainz ho vystřídal na okruhu Fiorano, kde Ferrari celý týden testuje. Sainz usedl do vozu SF71H z roku 2018 a odjel přes 100 kol.

Testu Sainze přihlížel jeho otec, který se vráti z Dakaru, nebo také šéf Jezdecké akademie Ferrari Marco Matassa, který úzce spolupracoval se Sainzem v letech 2015 až 2017, kdy byli oba v Toro Rosso. 

Kromě toho dorazilo i několik novinářů a fanoušků s transparentem „Vamos Carlos“.

„Den, na který nikdy nezapomenu! Dnes ráno mi zazvonil budík za úsvitu,“ řekl Sainz. „Než jsme vyrazili na trať, měli jsme několik velmi časných schůzek. Jedním z nejzvláštnějších okamžiků pro mě dnes nastal, když jsem dorazil na okruh a viděl jsem ferrari s mým číslem 55 na něm! Toužil jsem naskočit do auta. První instalační kolo bylo vzrušující.“

„Pak jsme se pustili do práce a jsem velmi potěšen tím, jak se den vyvíjel. Dokázali jsme projít rozsáhlým programem a já jsem se mohl seznámit s celým nastavením: inženýry a mechaniky, volantem, postupy, které jsou samozřejmě trochu odlišné od postupů v autě, které jsem řídil v minulé sezóně.“

Sainze obtěžovala "otravná" tvrzení, že bude přestupu do Ferrari litovat

Sainze obtěžovala "otravná" tvrzení, že bude přestupu do Ferrari litovat

„Bylo pěkné mít tady v tak důležitém okamžiku kariéry mého otce. Rád bych poděkoval Mattiovi, Laurentovi a všem ve Ferrari za vřelé přijetí a pozitivní první den ve voze z roku 2018. Jsem velmi šťastný a nemohl jsem si přát lepší start.“

Sainz bude pokračovat v testování dnes dopoledne. Odpoledne převezme vůz Mick Schumacher, který bude jezdit také v pátek dopoledne. Odpoledne ho v pátek vystřídá Callum Ilott.

Další článek: McLaren poprvé nastartoval motor Mercedes ve svém voze

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon