Demonstranti by závod v Bahrajnu ohrozit mohli, připouští Ecclestone

Organizátoři nepokojů v Bahrajnu si dali za cíl využít formuli 1 pro získání pozornosti. Podle Ecclestona se jim to může podařit.
Demonstranti by závod v Bahrajnu ohrozit mohli, připouští Ecclestone

Tunisko odstartovalo vlnu nepokojů, která se šíří severem Afriky na východ a zasáhla už i dějiště první letošní Grand Prix - Bahrajn, psali jsme zde. Organizátoři protestů přiznali, že by formuli 1 rádi využili k dosažení svých cílů.

"Formule 1 se tentokrát určitě neuskuteční v klidu," řekl jeden z organizátorů Nabeel Rajab pro Arabian Business. "Bude tu hodně novinářů, bude to sledovat hodně lidí a vláda zareaguje hloupě, stejně jako dnes a včera. A bude to krvavé, ale získá si to větší publicitu."

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se o situaci v Bahrajnu pochopitelně zajímá, ale zprávy od korunního prince Al Khalify zatím nezískal. "Asi si dokážete představit, že je trochu zaneprázdněný, takže ještě nevím, co přesně se děje," uvedl pro Telegraph.

"To nebezpečí je zřejmé, že? Pokud tito lidé chtějí vyvolat zmatek a získat pozornost celého světa, měli by to hrozně jednoduché, že? Začnete dělat problémy na startovním roštu v Bahrajnu a vysíláno by to bylo po celém světě."

Jestli by nepokoje mohly vyústit ve zrušení prvního závodu, si Ecclestone zatím netroufá odhadovat. "Netuším. Je těžké přesně zjistit, co se děje. Jak jsem řekl, později si promluvím s korunním princem. Situaci sledujeme. Spolehneme se na jejich úsudek."

Diskuze (39) Další článek: Red Bull Racing: Nemáme největší rozpočet ze všech týmů
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
14:13 | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.
23. května | Brendon Hartley je překvapen, že se mluví o jeho budoucnosti. Má prý smlouvu...
23. května | Po problémech ve Španělsku bude Ferrari v Monaku testovat starší zavěšení.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10