Delší rozvor se Lotusu osvědčil, nové vývojové postupy mají výsledky

Po dvou závodech s delším rozvorem si Lotus troufá na hodnocení, se svým poměrně riskantním krokem je spokojený, vyšel mu.
Delší rozvor se Lotusu osvědčil, nové vývojové postupy mají výsledky

Zatímco ve startovním poli převládá od poloviny sezóny soustředění na příští rok, Lotus se po letní přestávce odhodlal k poměrně velkému kroku, když prodloužil rozvor svého monopostu. V Itálii jeho debut po trénincích odložil, ale od Koreje s ním už závodí.

"Co jsme v této sezóně nasadili, přineslo očekávanou výkonnost," chválil šéf týmu Eric Boullier. "Je pravda, že to bylo trochu riskantní, ale jsem hrdý na to, co jsme dokázali s balíkem delšího rozvoru, který není jen o rozvoru, ale také o aerodynamice kolem něj."

Pro Lotus se jedná o dvojnásobně pozitivní zprávu, protože takto významnou úpravou vozu nechtěl docílit jen zlepšení letošní výkonnosti, ale také si ověřoval, zda jeho nový vývojový proces se zapojením nového simulátoru produkuje dobré výsledky.

"Je dobré, že nové procesy, které jsme nastavili, včetně jezdeckého simulátoru, podle všeho fungují," potvrdil Boullier. "Je dobré, že jsme se dokázali trochu zlepšit, zrychlit auto v kvalifikacích a zachovat jeho vlastnosti v závodech."

Další článek: V Indii zůstávají dva úseky DRS