Dělá tlustou čáru za minulostí? Vettel prodává sbírku aut a jde hlavně o ferrari

Sebastian Vettel prodává část své sbírky aut. Jde o hodně zajímavé kousky.
Dělá tlustou čáru za minulostí? Vettel prodává sbírku aut a jde hlavně o ferrari

Podle Auto Motor und Sport prodává Sebastian Vettel osm vozů ze své sbírky. Na webu najdete také jejich fotografie.

Vettelova mluvčí Britta Röske informaci o prodeji potvrdila, ale současně odmítla komentovat důvody. Vzhledem k tomu, že většinu aut tvoří ferrari, je možné, že Vettel chce udělat tlustou čáru za minulostí. Pokud se ale podíváme na tachometry jednotlivých aut, tak je nejpravděpodobnější, že Vettel auta jednoduše nepoužíval.

Ve sbírce je vůz Ferrari Enzo z roku 2004, který Vettel koupil od německého prodejce. Na tachometru má jen 1790 km.

Novějším kouskem (2016) byl vůz LaFerrari, který ale už byl prodán. Zájemce se může těšit na téměř nový vůz. Najeto má jen 490 kilometrů.

Aston Martin dá Vettelovi to, co potřebuje: Vůz se stabilní zadní částí

Aston Martin dá Vettelovi to, co potřebuje: Vůz se stabilní zadní částí

Velmi cenným kouskem je vůz Ferrari F50 z roku 1996. Ve srovnání s ostatními je to skoro ojetina – na kontě má 6940 km. Vettel koupil vůz od dánského prodejce v roce 2015. 

Ferrari F12 TDF potěší především fanoušky Vettela. Na tachometru má jen 1189 km. Vettel si ho nechal individuálně vybavit. Nechybí karbonový kryt motoru, na který se podepsali všichni mechanici podílející se na výrobě, nebo žluté logo s nápisem „Vettel“ na sedačkách. Cena je 835 tisíc euro.

Černé Ferrari 458 Speciale z roku 2015 je pak prvním vozem, které si Vettel v Maranellu objednal.

Kromě vozů Ferrari prodává Vettel také Mercedes SL65 AMG Black Series z roku 2009, které dostal od šejků za vítězství v Abú Dhabí 2009. Celkem bylo vyrobeno jen 350 kusů a zřejmě jen málo z nich má na kontě pouhých 2816 km. Cena je 315 tisíc euro.

Dalším vozem německé značky je o rok starší Mercedes SLS. Posledním autem je pak BMW. Vettel u BMW začínal, vůz Z8 je z roku 2002. V roce 2015 ho nechal Vettel z Ameriky dopravit do Evropy. Prodejní cena je 200 tisíc euro.

Další článek: U McLarenu nebude týmová jednička a dvojka, ujišťuje Seidl