Dejte nám na začátku roku pneumatiky a my si už vybereme, říká Alonso

V zákulisí se stále diskutuje o možnosti, že by si pneumatiky pro danou velkou cenu vybíraly v nějaké podobě samotné týmy. Fernando Alonso je příznivcem co nejsvobodnější možnosti výběru.
Dejte nám na začátku roku pneumatiky a my si už vybereme, říká Alonso

Pirelli dnes na každý závod alokuje dvě ze čtyř směsí pneumatik. Od příštího roku přibude ještě jedna – super super měkká směs, která by měla být k dispozici pro městské okruhy. Zda bude možný i volný výběr pneumatik, to dnes není jisté a jistá není ani podoba výběru. Variant je na stole více.

Fernando Alonso by to příliš nekomplikoval. „Myslím, že kdybychom měli omezený počet sad na celou sezónu, třeba 20 tvrdých, 20 středních, 20 měkkých a 20 super měkkých, sami bychom si zvolili, které pneumatik přivezeme na každou Grand Prix,“ řekl pro Motorsport.com.

„Existují nejspíše okruhy, na kterých byste měli jinou volbu než vaši konkurenti – můžete více riskovat nebo méně riskovat. Myslím, že by to mohlo fungovat.“

Alonso také poukazuje na předešlou éru, kdy jsme měli více dodavatelů pneumatik. „Není to nic nového. U pneumatikami Michelin jsme měli myslím všichni různé směsi. McLaren měl své vlastní, Renault je měl také – možná měkčí vpředu, tvrdší vzadu a různé rozložení hmotnosti.“

S Alonsem souhlasí také šéf Scuderie Maurizio Arrivabene. „Bavíme se o pneumatikách. Sním o dni, kdy si týmy budou moci samy vybrat. F1 pak bude o něco zajímavější,“ řekl Ital.

Alonso: Nemáme pneumatiky do deště, Pirelli dostane speciální test

Alonso: Nemáme pneumatiky do deště, Pirelli dostane speciální test

Foto: McLaren

Další článek: Ecclestone zvažuje speciální tým v GP2, jezdili by v něm talentovaní jezdci

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00