Degradace pneumatik rozhodne o posunu jezdců Red Bullu v zítřejším závodě

Postup jezdců Red Bullu startovním polem v zítřejší Velké ceně Ruska vozů formule 1 bude podle Daniela Ricciarda záviset na míře opotřebení pneumatik Pirelli.
Degradace pneumatik rozhodne o posunu jezdců Red Bullu v zítřejším závodě

Jak Ricciardo, tak jeho týmový kolega Max Verstappen, odstartují do zítřejšího závodu v ruském Soči z posledních pozic poté, co ve svém voze vyměnili pohonné jednotky.

„Mohli bychom skončit v nejlepší pětce nebo mimo top 10. Opravdu nevím, jsem optimistický, že můžeme získat velkou porci bodů, ale opravdu bude záležet na tom, jak to zvládnou pneumatiky,“ řekl Ricciardo.

„Včera se hodně opotřebovávaly. Teploty budou zítra mnohem vyšší, než byly v pátek, takže se to hodně změní. Uvidíme, jsem ale přesvědčen o tom, že to nebude jednoduchý a nudný závod o jedné zastávce v boxech. Dnes ráno v závodě GP3 se hodně opotřebovávaly pneumatiky. Bylo velmi zajímavé to sledovat, takže je to, doufejme, náznak toho, co nás čeká,“ dodal Australan.

I Ricciardův týmový kolega Verstappen věří, že si Red Bull může z Ruska odvézt velké množství bodů, ačkoliv odsun na konec startovního pole je vyřadil z bojů s jezdci Mercedesu a Ferrari.

Verstappen potrestán za nerespektování žlutých vlajek

Verstappen potrestán za nerespektování žlutých vlajek

„V kvalifikaci jsem měl velmi dobrý pocit, musíme se tedy jen ujistit, že zítra budeme mít čistý závod. Dobrá strategie pneumatik, udržet je naživu a měli bychom se vrátit na páté nebo šesté místo,“ dodává Verstappen.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ztráta na Mercedes Vettela překvapila

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00