Dechberoucí videa: Monako z vozů Hunta a Laudy

Před Velkou cenou Monaka se podívejte na dvě nová úchvatná videa, která vás přenesou do historie slavné grand prix.
Dechberoucí videa: Monako z vozů Hunta a Laudy

První video uveřejnil Louis Delétraz, který vloni jezdil za tým Charouz ve formuli 2. Letos jezdí v Evropské Le Mans Series v posádce s Kubicou a daří se jim.

Na videu je za volantem jeho otec Jean-Denis a to ve voze Jamese Hunta ze sezóny 1974. Jedná se o vůz z úvodní fotografie – týmu Hesketh Racing s motorem Ford Cosworth. V Monaku tehdy Hunt šachovnicový prapor neviděl kvůli problému s hybnou hřídelí, ale v sezóně dokázal získat tři třetí místa.

Video pochází z nedávných historických závodů v Monaku. Je na něm zachycen start a první kolo.

Druhé video jste už možná viděli. Je na něm velmi netradiční záběr z vozu Ferrari 312 B3 ze stejné sezóny. Za volantem je Jean Alesi. V sezóně 1974 jezdili s rudým monopostem Niki Lauda a Clay Regazzoni. 

Video trochu připomíná jednu z kamer v herních simulátorech, ale je skutečné. 

Za vším je Lucas Brito, který provozuje společnost zabývající se video technologiemi v oblasti 3D s názvem Virtual Reality International. Jeho tradiční práce se točí kolem virtuálních prohlídek luxusních nemovitostí, jachet nebo podniků.

Monacký autoklub se s ním dohodl na spolupráci při historických závodech. Na zadní křídlo byla pomoci tyče připevněna kamera Insta360. Samotná tyč není vidět, protože je umístěna v mrtvém úhlu mezi objektivy.

Zní to jednoduše, ale zase tak jednoduché to nebylo. Podle Motorsport.com se Brito musel poprat nejen s rychlostí vozu – tyč musela vydržet a testovat ji předem nebylo úplně jednoduché, ale také s řvoucím motorem, na který klasické mikrofony nejsou zvyklé.

Další článek: Fanoušci postavili v Minecraftu okruh v Monte Carlu