Debutovat ve formuli 1 uprostřed sezóny je chyba, říká Petrov

Pilot týmu Renault Vitalij Petrov se domnívá, že naskočit do rozjeté sezóny formule 1 je pro jezdce nebezpečné. Bez zkušeností jsou šance na výsledky malé, což dokazuje příkladem Romaina Grosjeana.

Francouz nahradil v průběhu loňské sezóny Nelson Piqueta u Renaultu, ale svými výkony nepřesvědčil a místo pro rok 2010 si nenašel.

"Grosjean se dopustil obrovské chyby, když do formule 1 vstoupil uprostřed sezóny," řekl Petrov pro AutoHebdo. "Riskoval mnohem více, než mohl získat, hlavně s vozem, s kterým se Alonsovi nedařilo. Mě v polovině roku 2009 požádal jeden tým, abych nastoupil. Odmítl jsem a otec mě v tom podpořil. Sezónu je třeba začít od začátku, ne do ní nastoupit v jejím průběhu."

Debutovým rokem měl tedy pro Petrova být ten letošní, zbývalo si jen najít tým. Zájem o ruského pilota projevily Campos a Sauber, ale spojení nezkušeného pilota s nezkušeným nebo nezajištěným týmem nepovažoval Petrov za ideální.

"Vybral jsem si Renault, i když jsem si mohl vybrat třeba BMW Sauber, z prostého důvodu," vysvětloval Petrov. "S týmem, který funguje už dlouho, se učíte mnohem rychleji, než se stájí, která hledá sama sebe. Radši se ztratit ve známém městě než na Sibiři!"

Diskuze (32) Další článek: USF1 zvažuje několik scénářů, neúčast v sezóně je až poslední možnost
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.