De Vries získal závodní angažmá. Díky Mahindře se vrací do formule E | Foto: Mahindra

Foto: Mahindra

De Vries získal závodní angažmá. Díky Mahindře se vrací do formule E

Nyck de Vries podepsal víceletý kontrakt s Mahindrou, se kterou bude působit ve formuli E. Jeho týmovým kolegou bude Edoardo Mortara.

Nyck de Vries, jehož premiérová sezona ve formuli 1 letos skončila již po deseti závodech poté, co jej tým AlphaTauri, potažmo Red Bull, nahradil Danielem Ricciardem, už ví, kam budou směřovat jeho další kroky.

Stáj Mahindra ze světového šampionátu formule E dnes oznámila, že s Nyckem de Vriesem podepsala víceletý kontrakt. Indický tým rovněž potvrdil, že po boku Nizozemce bude závodit Edoardo Mortara.

Nyck de Vries se do formule E vrátí po jednosezonní přestávce. Dnes již bývalý pilot F1 se bude snažit navázat na úspěchy, kterých v elektrické formuli dosáhl s Mercedesem – v sezoně 2020/21 se stal dokonce mistrem.

Nebude to mít však lehké, jelikož Mahindra nepatří v posledních sezonách mezi nejsilnější účastníky šampionátu.

„Je opravdu vzrušující připojit se k tak významné automobilce, jako je Mahindra, a reprezentovat ji ve formuli E,“ uvedl de Vries v tiskovém prohlášení.

„Jsem velmi nadšený z budoucích plánů týmu. Základ je již nyní silný a tým má všechny atributy k tomu, aby uspěl. Věřím, že do budoucna budeme schopni vytěžit z celého projektu ještě větší potenciál, takže být součástí tohoto procesu pro mě bylo velmi lákavé,“ vysvětlil 28letý závodník, jenž je spojován i se sedačkou u Toyoty pro mistrovství světa vytrvalostních závodů WEC.

Mahindru posílil také Mortara

Žádným nováčkem není ani další akvizice Mahindry, kterou představuje Ital Edoardo Mortara. Vicemistra světa z ročníku 2020/21, který vloni působil u Maserati, čeká ve formuli E již sedmá sezona.

„Jsem nesmírně spokojený, že jsem se připojil k týmu Mahindra Racing. Ve formuli E působí již od začátku šampionátu, takže má spoustu zkušeností," prohlásil po podpisu smlouvy 36letý Mortara.

Doporučujeme

Články odjinud