De Vries unikl časovému trestu. Je to záskok na poslední chvíli, uznali sportovní komisaři

Nyck de Vries musel po závodě před sportovní komisaře. Ti mu nakonec dali jen napomenutí.
Foto: Getty Images / Clive Mason
De Vries unikl časovému trestu. Je to záskok na poslední chvíli, uznali sportovní komisaři | Foto: Getty Images / Clive Mason

Nyck de Vries v Monze zaskočil za nemocného Alexe Albona a byl to pro něj vydařený debut ve formuli 1. De Vries dojel devátý a získal tak pro Williams dva body – úspěch je to o to větší, že to bylo teprve počtvrté v sezóně, kdy stáj z Grove bodovala.

Je sice pravdou, že se závodu odstoupilo několik soupeřů a De Vries těžil z penalizací mnoha jezdců, ale v závodě neudělal žádnou větší chybu a na úspěch zadělal už v kvalifikaci, kde postoupil do druhé části.

Vlastně úplně bez chyb to nebylo. De Vries musel po závodě před sportovní komisaře kvůli nevyzpytatelné jízdě. 

Během safety caru poměrně tvrdě brzdil mezi druhou a třetí zatáčkou a to v době, kdy by Čou těsně za ním.

Jezdec Williamsu se hájil tím, že na displeji volantu měl po druhém kole za safety carem z nějakého důvodu zobrazeno, že mu hrozí, že bude pod delta časem (jezdci musí dodržovat určitou rychlost – respektive čas). Ve stejnou dobu De Vries podle svých slov řešil problém s brzdami a byl v rádiovém spojení s týmem ohledně této záležitosti, takže nedostal žádné informace ohledně problému s deltou.

„Sportovní komisaři vzali na vědomí skutečnost, že jezdec byl náhradou ‚na poslední chvíli‘ za obvyklého jezdce týmu a o tomto víkendu řídil tento vůz poprvé ve třetím tréninku. Z tohoto důvodu se sportovní komisaři rozhodli udělit trest napomenutí místo vyššího trestu,“ uvedla FIA v zápise.

Další článek: F1 by podle Hamiltona měla závod prodloužit, pokud hrozí, že bude dojet za safety carem

Témata článku: , ,

Aktuality

22:53 | V Singapuru opět vydatně prší...
16:18 | Red Bull potvrdil, že Verstappena stáhl do boxů kvůli nedostatku paliva. V nádrži musí zůstat alespoň 1 litr.
13:44 | Hamilton musí před sportovní komisaře kvůli porušení přílohy L kapitoly III Mezinárodního sportovního kodexu FIA... ten mimo jiné upravuje nošení šperků.
11:40 | Alfa Romeo dostala pokutu 10 000 euro za to, že po prvním tréninku nevrátila pneumatiky.... týká se to obou jezdců, takže 2 x 5000 euro.

GP Singapuru 2022

Pátek 30. září 2022
1. trénink Hamilton
2. trénink Sainz
Sobota 1. října 2022
3. trénink Leclerc
Kvalifikace Leclerc
Neděle 2. října 2022
Závod 14.00