De Vries nebyl nejslabším jezdcem ve startovním poli, tvrdí Coulthard  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

De Vries nebyl nejslabším jezdcem ve startovním poli, tvrdí Coulthard

David Coulthard soudí, že nejslabší výkony letos podává Logan Sargeant.

Podle Davida Coultharda, který v královně motorsportu závodil mezi lety 1994 až 2008, ve formuli 1 hrají hlavní roli stopky a tempo. 

Vítěz 13 velkých cen ve vysílání stanice Channel 4 prohlásil, že to nyní zjistil i Nyck de Vries, který po nevýrazných výkonech ztratil sedačku u týmu AlphaTauri.

Coulthard se nicméně nechal slyšet, že de Vries nebyl nejslabším jezdcem současného jezdeckého pole.

„Nemyslím si, že to byla otázka času, ale tempa,“ odpověděl Coulthard na otázku, zda Nizozemec dostal dost času na to, aby ukázal svoje kvality.

„F1 je šampionátem stopek. Buď dosáhnete určitého času na kolo, nebo ne. V průměru byl asi dvě a půl desetiny sekundy za Júkim Cunodou. Na druhou stranu nejslabší pilot Logan Sargeant ztrácí na svého kolegu z Williamsu Alexe Albona v průměru půl sekundy,“ pokračoval bývalý závodník, který v minulosti hájil barvy Williamsu, McLarenu a Red Bullu.

Dvaapadesátiletý Coulthard je však toho názoru, že Sargeant drží jiné trumfy.

„Přináší do týmu peníze a vzhledem k tomu má trochu prostoru. Navíc je to Američan, což se hodí k současnému růstu F1,“ poukázal vicemistr světa z roku 2001.

Coulthard se rovněž vyjádřil na adresu Daniela Ricciarda, který v kokpitu AlphaTauri nahradil právě de Vriese.

„Musím přiznat, že Daniel je můj kamarád. V posledních letech nicméně v McLarenu za Landem Norrisem zaostával. Nyní dostal velkou příležitost a musí převádět výkony, a to každý víkend,“ dodal Coulthard.

Doporučujeme

Články odjinud