De Villotaová stále čeká na závěry vyšetřování své nehody

María de Villotaová zatím neuzavřela nehodu, při které se loni vážně poranila, když testovala pro Marussii aerodynamiku na letišti v Duxfordu.
De Villotaová stále čeká na závěry vyšetřování své nehody

Španělská závodnice nabourala při návratu k mechanikům do nakládací plošiny kamiónu, narazila do ní hlavou. Lékaři jí zachránili život, ale přišla o pravé oko. A následky nehody pociťuje dodnes.

"Poranění hlavy určuje v rámci možností, jaký bude můj den, dopoledne to bývá lepší než odpoledne," popisovala pro Gazzettu dello Sport. "Ztratila jsem cit v pravé straně hlavy, mám bolesti hlavy, to je to nejhorší, a ztratila jsem čich."

De Villotaová se před časem vrátila za volant silničního vozu, ale musí být opatrná. "Začínám se učit mít perspektivu, ale vzdálenosti už odhaduji lépe. Například nemám referenční body pro brzdění, nebo když přede mnou jede jiné auto. Bude to lepší, ale nevím o kolik."

I když má teď život těžší, říká, že je ráda, že žije. Všechny problémy vnímá jinak. Ale svoji nehodu stále neuzavřela. Marussia loni jen prohlásila, že příčinou nebyla technická závada vozu, ale na konkrétní závěry se stále čeká.

De Villotaová říká, že si pamatuje na všechny detaily své nehody. "Ale nemůžu o ní mluvit, protože je předmětem vyšetřování. Věřím ve spravedlnost a raději budu opatrná. Vyšetřovatelé odvedou svoji práci a zjistí, co se ten den stalo," dodala.

Další článek: Red Bull: Při využití potenciálu vozu bychom potřebovali 10 až 15 pit stopů