De Villotaová je stále v kritickém stavu, přišla o oko

Druhý den po nehodě je testovací jezdkyně Marussie María de Villotaová stále v ohrožení života, má za sebou dlouhou operaci.
De Villotaová je stále v kritickém stavu, přišla o oko

Španělská závodnice měla v úterý velmi nešťastnou nehodu při testech na rovince, při návratu k mechanikům narazila do nákladové plošiny kamiónu, přičemž si vážně poranila hlavu, více zde.

Po převezení do Addenbrookovy nemocnice ji čekal operační sál, kde se jí lékaři věnovali od odpoledne až do dnešního rána. Její stav je v současnosti kritický, ale stabilizovaný.

"Dnes ráno María opustila operační sál po dlouhé operaci vážných poranění hlavy a obličeje, které včera utrpěla na duxfordském letišti," oznámil šéf týmu John Booth. "Jsme vděční za lékařskou péči, které se Maríi dostává, a její rodina si přeje poděkovat týmu neurochirurgů a plastiků."

"S velkou lítostí ale musím oznámit, že kvůli zraněním, která utrpěla, přišla María o pravé oko. Péče o Maríi a dobro její rodiny zůstávají v tuto chvíli naší prioritou. Její rodina je v nemocnici a my děláme vše, co můžeme, abychom ji podpořili."

Další informace Booth slíbil, až nastane vhodná chvíle, a v této souvislosti poprosil veřejnost o trpělivost.

"Co se týče té nehody, započali jsme velmi detailní analýzu toho, co se stalo, v tuto chvíli práce pokračuje," dodal a poděkoval za vzkazy podpory.

Další článek: McLaren upravil zvedák a uskutečnil s ním 800 tréninkových pit stopů

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00