De Villotaová je při vědomí a hovoří s rodinou

Stav testovací jezdkyně Maríe de Villotaové se neustále zlepšuje a zdá se, že je po své nehodě z nejhoršího venku.
De Villotaová je při vědomí a hovoří s rodinou

De Villotaová měla vážnou nehodu při testech minulý týden v úterý. Ve stejný den podstoupila první operaci, v pátek druhou. A v neděli přišlo pro ruský tým největší povzbuzení.

"Máme skvělou zprávu o Maríi," řekl šéf stáje John Booth pro Sky Sports před startem v Silverstonu. "Každý den dostáváme dobré zprávy, teď jí snížili množství léků a hovoří se svou rodinou."

Booth také znovu poděkoval za podporu, které se De Villotaové dostává, a vyzdvihl gesto Fernanda Alonsa, který své krajance věnoval sobotní kvalifikační vítězství.

Zatímco vyšetřování příčin nehody španělské závodnice stále pokračuje, technický delegát FIA Charlie Whiting už teď ví, že se stalo něco opravdu výjimečného.

"Okolnosti (nehody) byly tak unikátní, že to prostě byla neuvěřitelná smůla," řekl pro list Marca. "Myslím, že jestli nehoda Felipeho (Massy v roce 2009) měla pravděpodobnost jedna ku miliónu, tak u Maríe to bylo jedna ku pěti miliónům."

Připomeňme, že se Massa tehdy v Maďarsku zranil po střetu s pružinou z Barrichellova vozu, která poskakovala po trati. Od té doby FIA studuje různá řešení, jak lépe ochránit hlavy jezdců. Soustředila se především na ochranu před poskakujícími koly, protože ty jsou z hlediska pravděpodobnosti nejnebezpečnější.

Další článek: Petrova nepustily do závodu problémy s motorem

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00