De Villotaová je při vědomí a hovoří s rodinou

Stav testovací jezdkyně Maríe de Villotaové se neustále zlepšuje a zdá se, že je po své nehodě z nejhoršího venku.
De Villotaová je při vědomí a hovoří s rodinou

De Villotaová měla vážnou nehodu při testech minulý týden v úterý. Ve stejný den podstoupila první operaci, v pátek druhou. A v neděli přišlo pro ruský tým největší povzbuzení.

"Máme skvělou zprávu o Maríi," řekl šéf stáje John Booth pro Sky Sports před startem v Silverstonu. "Každý den dostáváme dobré zprávy, teď jí snížili množství léků a hovoří se svou rodinou."

Booth také znovu poděkoval za podporu, které se De Villotaové dostává, a vyzdvihl gesto Fernanda Alonsa, který své krajance věnoval sobotní kvalifikační vítězství.

Zatímco vyšetřování příčin nehody španělské závodnice stále pokračuje, technický delegát FIA Charlie Whiting už teď ví, že se stalo něco opravdu výjimečného.

"Okolnosti (nehody) byly tak unikátní, že to prostě byla neuvěřitelná smůla," řekl pro list Marca. "Myslím, že jestli nehoda Felipeho (Massy v roce 2009) měla pravděpodobnost jedna ku miliónu, tak u Maríe to bylo jedna ku pěti miliónům."

Připomeňme, že se Massa tehdy v Maďarsku zranil po střetu s pružinou z Barrichellova vozu, která poskakovala po trati. Od té doby FIA studuje různá řešení, jak lépe ochránit hlavy jezdců. Soustředila se především na ochranu před poskakujícími koly, protože ty jsou z hlediska pravděpodobnosti nejnebezpečnější.

Další článek: Petrova nepustily do závodu problémy s motorem

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10