De la Rosovi se nejvíce líbilo u McLarenu, nejméně u Sauberu

Pedro de la Rosa během své kariéry vystřídal už mnoho týmů a nejlepší časy zažil u McLarenu. Nejhorší kupodivu u Sauberu.
De la Rosovi se nejvíce líbilo u McLarenu, nejméně u Sauberu

De la Rosa pracoval ve formuli 1 pro stáje McLaren, Jordan, Arrows, Prost, Jaguar, Sauber a HRT. Se zánikem HRT zřejmě končí i jeho kariéra.

"Mým nejoblíbenějším týmem je McLaren, to je jisté," přiznal v rozhovoru pro F1 Racing. "Jsou nejkonkurenceschopnější a u nich jsem se naučil nejvíce. Můj nejméně oblíbený tým? Sauber. Svůj rok jsem si tam neužil."

"Nelíbilo se mi, že problémem byl vždy jezdec, a ne vůz. Prostě jsme měli pomalé auto. Je nereálné si myslet, že to auto mělo vždy na stupně vítězů. To se mi nelíbilo."

Španělský závodník uskutečnil mnoho přestupů, a proto má pro takové kroky svých kolegů pochopení, a to i když se jedná o odchod Lewise Hamiltona z oblíbeného McLarenu.

"Myslím, že si všichni jezdci chtějí vyzkoušet nový tým, není to tak, že by chtěli opustit McLaren," uvedl. "Stává se to všem top týmům. Když je jezdec u týmu dlouho, v jistém bodu své kariéry bude chtít zjistit, jaké je to u jiného konkurenceschopného týmu."

"Bylo to tak vždy, není to záležitost jen McLarenu. Jezdci budou vždy chtít zkoušet nové věci. Nicméně si myslím, že jezdcům, kteří z McLarenu odešli, McLaren schází."

Diskuze (26) Další článek: Montezemolo: Konkurence měla nelegální vozy, ale diskvalifikace nepřišla