De la Rosovi se nejvíce líbilo u McLarenu, nejméně u Sauberu

Pedro de la Rosa během své kariéry vystřídal už mnoho týmů a nejlepší časy zažil u McLarenu. Nejhorší kupodivu u Sauberu.
De la Rosovi se nejvíce líbilo u McLarenu, nejméně u Sauberu

De la Rosa pracoval ve formuli 1 pro stáje McLaren, Jordan, Arrows, Prost, Jaguar, Sauber a HRT. Se zánikem HRT zřejmě končí i jeho kariéra.

"Mým nejoblíbenějším týmem je McLaren, to je jisté," přiznal v rozhovoru pro F1 Racing. "Jsou nejkonkurenceschopnější a u nich jsem se naučil nejvíce. Můj nejméně oblíbený tým? Sauber. Svůj rok jsem si tam neužil."

"Nelíbilo se mi, že problémem byl vždy jezdec, a ne vůz. Prostě jsme měli pomalé auto. Je nereálné si myslet, že to auto mělo vždy na stupně vítězů. To se mi nelíbilo."

Španělský závodník uskutečnil mnoho přestupů, a proto má pro takové kroky svých kolegů pochopení, a to i když se jedná o odchod Lewise Hamiltona z oblíbeného McLarenu.

"Myslím, že si všichni jezdci chtějí vyzkoušet nový tým, není to tak, že by chtěli opustit McLaren," uvedl. "Stává se to všem top týmům. Když je jezdec u týmu dlouho, v jistém bodu své kariéry bude chtít zjistit, jaké je to u jiného konkurenceschopného týmu."

"Bylo to tak vždy, není to záležitost jen McLarenu. Jezdci budou vždy chtít zkoušet nové věci. Nicméně si myslím, že jezdcům, kteří z McLarenu odešli, McLaren schází."

Další článek: Montezemolo: Konkurence měla nelegální vozy, ale diskvalifikace nepřišla

Témata článku: , ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00