De la Rosa žádné zpoždění HRT vůči původním plánům nevidí

Skutečnost, že španělský tým nasadí nový vůz až do druhých testů v Barceloně, nechává Pedra de la Rosu chladným. Času na přípravu bude podle jeho slov i tak dostatek.
De la Rosa žádné zpoždění HRT vůči původním plánům nevidí

V důsledku rozsáhlých organizačních změn, které provedl nový majitel HRT v uplynulých měsících, se nachází stáj v časové tísni, na níž bude doplácet zejména na začátku nové sezony. De la Rosa nicméně podotýká, že vše jde přibližně tak, jak očekával.

"Bylo řečeno, že tu jsou zpoždění, ale já žádná nevidím. Myslím si, že celý proces výroby vozu začal velmi pozdě a tým odvádí nadlidské úsilí, aby měl nové auto na trati 21. února," řekl španělský veterán Autosportu.

"Jsem velmi klidný. Ode dne, kdy jsem podepsal (smlouvu), jsem věděl, že toto je víceméně plán. Nebyl nijak upraven. Myslím si, že mít dva testy před Austrálií bude dobré. Jsou tu i větší týmy, které zvolily to samé."

U HRT si jsou vědomi, že jejich vozy mají ke konkurenceschopnosti daleko, a proto se chtějí v nové sezoně soustředit především na smazání ztráty na nejbližší protivníky.  

"Naším realistickým cílem je se, v první řadě, zlepšit. Co musíme ujasnit, je, že vítězstvím pro nás není vyhrát závod, ale jednoduše se každým závodem zlepšovat. A k tomu potřebujeme být nejlepším novým týmem. Být v první desítce," má jasno de la Rosa.

Další článek: Lotus potvrdil D’Ambrosia v roli třetího jezdce

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10