De la Rosa věří, že bude se Sauberem pravidelně bojovat o body

Pedro de la Rosa si netroufá přesně odhadnout, na jakém místě by se tým Sauber mohl letos umístit, ale věří, že bude konkurenceschopný, aby mohl pravidelně bojovat o bodovaná umístění.

"No, buďme realisté. Musím s týmem strávit více času," uvedl de la Rosa. "Musím se dozvědět více o voze 2010 a budeme si muset počkat na začátek testů v únoru, abychom mohli říct, jak se nám bude dařit. Tohle je můj první den v práci! Musíme si nastavit splnitelné cíle. Ale byl bych zklamaný, kdybychom nemohli pravidelně bojovat o body."

De la Rosu čeká první kompletní sezóna ve formuli 1 od roku 2002. Posledních sedm let testoval pro McLaren a do závodů nastupoval z role záložního pilota. Zkušenosti z top týmu chce využít, aby hinwilskou stáj posunul vpřed.

"Myslím, že zkušenosti jsou mojí největší výhodou," řekl. "Zkušenosti nezískáte za pár měsíců nebo rok. Potřebujete roky a já zkušenosti přináším týmu. Také chci pomoci svému týmovému kolegovi Kamujovi (Kobajašimu), protože je rychlý, mladý a nezkušený. Musíme být silná dvojice, abychom využili potenciál týmu, a já se domnívám, že k tomu můžu přispět."

Tým Petera Saubera disponuje velmi dobrým zázemím, které v posledních letech budovalo BMW. De la Rosa, který je zvyklý na vysokou úroveň McLarenu, byl příjemně překvapen.

"Velmi na mě zapůsobili lidé, továrna a aerodynamický tunel," uvedl. "Aerodynamický tunel, který jsem tu viděl, to je opravdu něco. Je na špičkové úrovni a představuje skvělý nástroj pro inženýry, aby mohli odvést dobrou práci."

Další článek: O svém případném návratu do F1 rozhodne Räikkönen v polovině roku

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.