De la Rosa uzavřel testy Pirelli, vyhlídky na další jezdění nemá dobré

Pedro de la Rosa odjel v Abú Zabí poslední kilometry v předsezónních soukromých testech Pirelli a přemýšlí, co dál. Zbývá mu jen možnost stát se testovacím pilotem.
De la Rosa uzavřel testy Pirelli, vyhlídky na další jezdění nemá dobré

Italský výrobce pneumatik odjel s Toyotou TF109 v rámci vývoje více než 20 tisíc kilometrů. "Dle mého názoru je teď Pirelli připraven na formuli 1," zhodnotil jasně de la Rosa.

Další testy uskuteční Pirelli už s týmy formule 1, takže de la Rosa je teď zatím bez sedačky. Závodní místo pro letošní sezónu už nesežene. "HRT pro mě nepředstavuje možnost," vysvětloval pro Autosport.

Ve formuli 1 může tedy Španěl zůstat jen jako testovací jezdec. Vzhledem ke svým zkušenostem s pneumatikami Pirelli by mohl být pro týmy atraktivní. Pokud ne, mohl by možná zůstat zaměstnán u italského výrobce obutí.

"Pirelli má v plánu uskutečnit několik dalších testů v průběhu roku. Nevím, možná budu jezdit pro Pirelli, někde závodit, nebo mít roli záložního jezdce ve formuli 1. Následující týdny budou pro moji budoucnost důležité," dodal.

De la Rosa loni závodil pro BMW Sauber, ale před GP Singapuru byl nahrazen Nickem Heidfeldem.

 

Diskuze (34) Další článek: Renault: Design našeho vozu je skutečně odvážný, budeme mnohem lepší
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10