De la Rosa uzavřel testy Pirelli, vyhlídky na další jezdění nemá dobré

Pedro de la Rosa odjel v Abú Zabí poslední kilometry v předsezónních soukromých testech Pirelli a přemýšlí, co dál. Zbývá mu jen možnost stát se testovacím pilotem.
De la Rosa uzavřel testy Pirelli, vyhlídky na další jezdění nemá dobré

Italský výrobce pneumatik odjel s Toyotou TF109 v rámci vývoje více než 20 tisíc kilometrů. "Dle mého názoru je teď Pirelli připraven na formuli 1," zhodnotil jasně de la Rosa.

Další testy uskuteční Pirelli už s týmy formule 1, takže de la Rosa je teď zatím bez sedačky. Závodní místo pro letošní sezónu už nesežene. "HRT pro mě nepředstavuje možnost," vysvětloval pro Autosport.

Ve formuli 1 může tedy Španěl zůstat jen jako testovací jezdec. Vzhledem ke svým zkušenostem s pneumatikami Pirelli by mohl být pro týmy atraktivní. Pokud ne, mohl by možná zůstat zaměstnán u italského výrobce obutí.

"Pirelli má v plánu uskutečnit několik dalších testů v průběhu roku. Nevím, možná budu jezdit pro Pirelli, někde závodit, nebo mít roli záložního jezdce ve formuli 1. Následující týdny budou pro moji budoucnost důležité," dodal.

De la Rosa loni závodil pro BMW Sauber, ale před GP Singapuru byl nahrazen Nickem Heidfeldem.

 

Další článek: Renault: Design našeho vozu je skutečně odvážný, budeme mnohem lepší

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.