De la Rosa se stal novým předsedou Asociace jezdců Grand Prix

S návratem do závodů se Pedro de la Rosa vrací také do čela Asociace jezdců Grand Prix, kterou v minulosti vedl dva roky.
De la Rosa se stal novým předsedou Asociace jezdců Grand Prix

Asociaci (GPDA), která sdružuje jezdce formule 1, doposud vedl Rubens Barrichello. Ten ale ve formuli 1 nedobrovolně skončil a odešel závodit do IndyCar.

"Na konci loňské sezóny jsme se dohodli, že pokud Rubens nebude ve formuli 1, tak to po něm převezmu já," vysvětloval de la Rosa pro Autosport. "Tak to odhlasovali jezdci, takže to to převezmu."

"Ale je to jen proto, že tu Rubens už není. Dělal totiž skvělou práci a všichni by s ním rádi pokračovali. Je to pozice, kterou jsem zdědil. Rád navážu na svoji práci z doby před dvěma roky."

De la Rosa, jenž bude letos závodit pro HRT, stál v čele GPDA už v letech 2008 až 2010. Asociace má také ještě dva ředitele, jsou jimi Sebastian Vettel a Felipe Massa.

Další článek: Mercedes si je jistý zlepšením, ale bojem o vítězství v prvním závodě nikoliv

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.