De la Rosa se stal novým předsedou Asociace jezdců Grand Prix

S návratem do závodů se Pedro de la Rosa vrací také do čela Asociace jezdců Grand Prix, kterou v minulosti vedl dva roky.
De la Rosa se stal novým předsedou Asociace jezdců Grand Prix

Asociaci (GPDA), která sdružuje jezdce formule 1, doposud vedl Rubens Barrichello. Ten ale ve formuli 1 nedobrovolně skončil a odešel závodit do IndyCar.

"Na konci loňské sezóny jsme se dohodli, že pokud Rubens nebude ve formuli 1, tak to po něm převezmu já," vysvětloval de la Rosa pro Autosport. "Tak to odhlasovali jezdci, takže to to převezmu."

"Ale je to jen proto, že tu Rubens už není. Dělal totiž skvělou práci a všichni by s ním rádi pokračovali. Je to pozice, kterou jsem zdědil. Rád navážu na svoji práci z doby před dvěma roky."

De la Rosa, jenž bude letos závodit pro HRT, stál v čele GPDA už v letech 2008 až 2010. Asociace má také ještě dva ředitele, jsou jimi Sebastian Vettel a Felipe Massa.

Další článek: Mercedes si je jistý zlepšením, ale bojem o vítězství v prvním závodě nikoliv

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.