De la Rosa se obává, že se HRT nekvalifikuje do závodu

Jezdcům HRT se v USA nedaří dostávat pneumatiky do provozního okna, takže jsou pomalí a hrozí jim, že nesplní kvalifikační limit.
De la Rosa se obává, že se HRT nekvalifikuje do závodu

V pátek odpoledne se Pedro de la Rosa jen těsně vešel pod 107 procent nejlepšího času, Narajn Kartykejan už ne.

"Nejsem si jistý, je to těsné," přiznal De la Rosa v rozhovoru pro Autosport. "Bude to záležet na tom, jestli se nám podaří dostat pneumatiky do teplotního okna, což se nám v pátek určitě nedařilo, to je náš největší problém."

Podle Španěla se HRT nedaří pracovat ani s jednou směsí. Pomoci by mohly nánosy gumy na novém povrchu tratě, ale ty přibývají jen velmi pomalu. "Proto si myslím, že sobota pro nás bude těžká. Jestli se trať bude vyvíjet podobně jako v pátek, tak budeme mít problémy a bude to pro nás těžká kvalifikace."

Pokud bude mít HRT stále stejné potíže, mohlo by podle De la Rosy natankovat vůz v první části kvalifikace a jezdit jedno kolo za druhým v naději, že se pneumatiky po čase zahřejí.

Tyto problémy byly i důvodem dlouhého čekání před prvními koly v druhém tréninku, tým doufal, že se trať s postupem času zlepší, jak na ni budou ostatní nanášet gumu.

Další článek: Pirelli očekává, že si jezdci v Austinu vystačí s jednou zastávkou

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00