De la Rosa: Rozdíly mezi vozy jsou mnohem menší, než jsme čekali

Španěl má i tip na překvapení sezóny.
Testovací jezdec McLarenu Pedro de la Rosa se domnívá, že rozdíly mezi letošními vozy budou mnohem menší, než se obecně očekávalo kvůli novým pravidlům. I když se letos otevřou nové možnosti pro všechny týmy, za favority šampionátu považuje svoji stáj a Ferrari.

"Všechno je velmi vyrovnané, protože testujeme jen pár dní a také jsme jezdili na mokru, ale vzhledem k novým pravidlům jsou očekávané velké rozdíly spíše malé. Je to vše velmi vyrovnané," řekl de la Rosa pro La Sexta.

Týmy se v průběhu sezóny budou podle Španěla potýkat s různými problémy, což povede ke změnám v pořadí, favorité však zůstávají stejní jako loni, s Renaultem nepočítá.

Na otázku, kdo bude letos bojovat o tituly, de la Rosa odpověděl: "McLaren a Ferrari. Doufám, že se pletu (s Renaultem). Myslím, že o šampionát budou bojovat obvyklé týmy, bohužel," dodal de la Rosa.

Ron Dennis, Mario Theissen a David Coulthard v minulých dnech vyslovili názor, že se letos dočkáme překvapení v rozložení sil. Bývalý pilot Red Bullu si myslí, že překvapením bude Force India, Pedro de la Rosa tipuje Williams.
Další článek: Letošní McLaren se chová jako ten loňský s nastavením pro Monzu