De la Rosa: Rozdíly mezi vozy jsou mnohem menší, než jsme čekali

Španěl má i tip na překvapení sezóny.
Testovací jezdec McLarenu Pedro de la Rosa se domnívá, že rozdíly mezi letošními vozy budou mnohem menší, než se obecně očekávalo kvůli novým pravidlům. I když se letos otevřou nové možnosti pro všechny týmy, za favority šampionátu považuje svoji stáj a Ferrari.

"Všechno je velmi vyrovnané, protože testujeme jen pár dní a také jsme jezdili na mokru, ale vzhledem k novým pravidlům jsou očekávané velké rozdíly spíše malé. Je to vše velmi vyrovnané," řekl de la Rosa pro La Sexta.

Týmy se v průběhu sezóny budou podle Španěla potýkat s různými problémy, což povede ke změnám v pořadí, favorité však zůstávají stejní jako loni, s Renaultem nepočítá.

Na otázku, kdo bude letos bojovat o tituly, de la Rosa odpověděl: "McLaren a Ferrari. Doufám, že se pletu (s Renaultem). Myslím, že o šampionát budou bojovat obvyklé týmy, bohužel," dodal de la Rosa.

Ron Dennis, Mario Theissen a David Coulthard v minulých dnech vyslovili názor, že se letos dočkáme překvapení v rozložení sil. Bývalý pilot Red Bullu si myslí, že překvapením bude Force India, Pedro de la Rosa tipuje Williams.
Další článek: Letošní McLaren se chová jako ten loňský s nastavením pro Monzu

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10