De la Rosa: Nikdo neví, co bude s HRT

Situace týmu HRT je velmi nejistá. Majitelům se ho zřejmě nepodařilo prodat a nikdo neví, co bude dál. Zdá se, že příští rok závodit nebude.
De la Rosa: Nikdo neví, co bude s HRT

Společnost Thesan Capital minulý týden oznámila, že nabízí tým HRT k prodeji. "Nikdo z nás neví, co se bude dít, ale musíme předpokládat, že tým bude pokračovat," uvedl Pedro de la Rosa v Interlagosu. "Musíme pořád dělat co nejlepší práci a na tohle všechno zapomenout."

"Jen vím, že jsme tady a že všichni, kdo jsou tady, nic nedostali. Jsme tady a pracujeme až do konce. Co se bude dít potom, je neznámá, ale neznámá pro všechny. Není to tak, že bych já nebo někdo jiný věděl víc. Myslím, že v tuto chvíli nikdo nic neví."

HRT tlačí čas, na konci listopadu vyprší lhůta pro podání přihlášky do šampionátu 2013, se kterou je třeba zaplatit poplatek FIA. Podle španělských médií tým propustil všechny zaměstnance v továrně a po závodním víkendu v Brazílii udělá to samé s těmi, kdo jsou na okruhu.

"Podpora ve Španělsku byla menší, než jsme očekávali, hlavně protože doma máme velmi obtížnou ekonomickou situaci," vysvětloval španělský veterán příčiny úpadku. "Nemůžeme chtít větší podporu vzhledem k této situaci, ve které lidé ztrácejí práci atd."

Další článek: Okruh v Interlagosu z pohledu pneumatik

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.