De la Rosa: Jsme nejhorší, ale pracujeme na tom, aby se to změnilo

Pedro de la Rosa přiznává, že se tým HRT nachází ve velmi obtížné situaci. V týmu ale vidí nadšení, které by mu mělo pomoci na cestě vpřed.
De la Rosa: Jsme nejhorší, ale pracujeme na tom, aby se to změnilo

HRT se nezúčastnilo ani jednoho předsezónního testu s letošním vozem, novinka s označením F112 odjela jen 10 kol v pondělí v Barceloně, než byla vyexpedována na první závod do Austrálie.

Pedro de la Rosa připustil, že první závody sezóny budou pro HRT spíše testy. "Neměli bychom se bát přiznat, že jsme nejhorší, ale naší ambicí musí být nezůstat poslední," řekl pro španělskou televizi Antena 3. "Naším cílem je dokončovat závody, přestat být poslední a zmenšovat ztrátu na nejlepší."

HRT prošlo mezi sezónami velkými změnami, odešlo mnoho zaměstnanců a Pedro de la Rosa téměř nikoho nezná, takže ho nečeká snadný úkol. "Bude to těžký rok, ale také zajímavý, protože tým je z 80 procent nový," prozradil. "Já jsem také nový a nevím, jak a s kým budu pracovat na voze, ale budeme pracovat s pokorou, skromností a transparentně."

Další článek: Francouzi se dohodli s Ecclestonem na Grand Prix, ale Belgie stále mlčí

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.