De la Rosa: Jsme nejhorší, ale pracujeme na tom, aby se to změnilo

Pedro de la Rosa přiznává, že se tým HRT nachází ve velmi obtížné situaci. V týmu ale vidí nadšení, které by mu mělo pomoci na cestě vpřed.
De la Rosa: Jsme nejhorší, ale pracujeme na tom, aby se to změnilo

HRT se nezúčastnilo ani jednoho předsezónního testu s letošním vozem, novinka s označením F112 odjela jen 10 kol v pondělí v Barceloně, než byla vyexpedována na první závod do Austrálie.

Pedro de la Rosa připustil, že první závody sezóny budou pro HRT spíše testy. "Neměli bychom se bát přiznat, že jsme nejhorší, ale naší ambicí musí být nezůstat poslední," řekl pro španělskou televizi Antena 3. "Naším cílem je dokončovat závody, přestat být poslední a zmenšovat ztrátu na nejlepší."

HRT prošlo mezi sezónami velkými změnami, odešlo mnoho zaměstnanců a Pedro de la Rosa téměř nikoho nezná, takže ho nečeká snadný úkol. "Bude to těžký rok, ale také zajímavý, protože tým je z 80 procent nový," prozradil. "Já jsem také nový a nevím, jak a s kým budu pracovat na voze, ale budeme pracovat s pokorou, skromností a transparentně."

Další článek: Francouzi se dohodli s Ecclestonem na Grand Prix, ale Belgie stále mlčí

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.