De la Rosa chce opustit vedení Asociace jezdců

De la Rosa chce opustit vedení Asociace jezdců

Členové Asociace jezdců velkých cen si budou v Malajsii volit nového prezidenta. Pedro de la Rosa se rozhodl z vedení odstoupit.

Rezervní jezdec Ferrari Pedro de la Rosa chce odstoupit z vedení Asociace jezdců velkých cen. Jeho nástupce by se měl volit už v Malajsii.

Momentálně jezdci v rámce Asociace diskutují o nových technologiích i o nebezpečích, která mohou vzniknout při brzkém brzdění do zatáčky vlivem šetření paliva.

Třiačtyřicetiletý de la Rosa je v čele Asociace jezdců od roku 2012, prezidentem byl i v letech 2008 až 2010, dalšími členy vedení jsou v současnosti mistři světa Sebastian Vettel a Jenson Button.

Volby Španělova nástupce by se měly uskutečnit v Malajsii po pátečních trénincích. Předpokládá se, že novým prezidentem Asociace jezdců velkých cen bude vybrán někdo ze zkušených jezdců.

Asociace jezdců velkých cen vznikla v roce 1961, jejím prvním prezidentem byl Stirling Moss. Roku 1994 byla obnovena po tragických událostech v Imole. Nejdéle úřadujícím prezidentem byl Michael Schumacher, který ji vedl v letech 1994 až 2005.

O tom, koho byste si přáli v čele Asociace jezdců velkých cen Vy, čtenáři, můžete diskutovat v diskusním fóru.

Doporučujeme

Články odjinud