De la Rosa chce opustit vedení Asociace jezdců

Členové Asociace jezdců velkých cen si budou v Malajsii volit nového prezidenta. Pedro de la Rosa se rozhodl z vedení odstoupit.
De la Rosa chce opustit vedení Asociace jezdců

Rezervní jezdec Ferrari Pedro de la Rosa chce odstoupit z vedení Asociace jezdců velkých cen. Jeho nástupce by se měl volit už v Malajsii.

Momentálně jezdci v rámce Asociace diskutují o nových technologiích i o nebezpečích, která mohou vzniknout při brzkém brzdění do zatáčky vlivem šetření paliva.

Jezdci budou při šetření paliva obezřetní vůči nebezpečím

Jezdci budou při šetření paliva obezřetní vůči nebezpečím

Třiačtyřicetiletý de la Rosa je v čele Asociace jezdců od roku 2012, prezidentem byl i v letech 2008 až 2010, dalšími členy vedení jsou v současnosti mistři světa Sebastian Vettel a Jenson Button.

Volby Španělova nástupce by se měly uskutečnit v Malajsii po pátečních trénincích. Předpokládá se, že novým prezidentem Asociace jezdců velkých cen bude vybrán někdo ze zkušených jezdců.

Asociace jezdců velkých cen vznikla v roce 1961, jejím prvním prezidentem byl Stirling Moss. Roku 1994 byla obnovena po tragických událostech v Imole. Nejdéle úřadujícím prezidentem byl Michael Schumacher, který ji vedl v letech 1994 až 2005.

O tom, koho byste si přáli v čele Asociace jezdců velkých cen Vy, čtenáři, můžete diskutovat v diskusním fóru.

Další článek: Bottas: Williams v Malajsii předvede svůj potenciál