De la Rosa: Bude víc zastávek, ale závody se moc nezmění

Po testech nových pneumatik Pedro de la Rosa neočekává, že budou letos závody jiné. Změny budou, ale ne zásadní, předpovídá španělský jezdec.
De la Rosa: Bude víc zastávek, ale závody se moc nezmění

Když si v Jerezu vyzkoušel nové pneumatiky Nico Rosberg s loňským mercedesem, uvedl, že se letos závody hodně změní, i když nebyl schopný říct jak.

"Nemyslím, že se moc změní, protože se domnívám, že pořád budeme mít v průměru dvě až tři zastávky v boxech, nebo víc," oponoval Pedro de la Rosa v rozhovoru pro Autosport. "A skutečnost, že je tvrdá směs měkčí, bude znamenat jen víc zastávek, takže myslím, že se moc nezmění."

"Ale nepomůže to jezdcům, kteří mají rádi tvrdou směs, nebo týmům, kterým se daří zahřívat pneumatiky. Trochu to pomůže nám, kdo bychom jinak měli trochu problémy se zahříváním tvrdé směsi v chladném počasí."

Rosberg možná myslel, že by se závody mohly změnit z hlediska strategií. Rozdíly ve výkonnosti jednotlivých směsí jsou totiž menší, takže bychom se mohli dočkat více variací v taktice.

De la Rosa menší rozdíly potvrdil. "Jiné je to hlavně u tvrdé směsi. Je mnohem měkčí a rozdíly jsou mnohem, mnohem menší, hlavně mezi tvrdou a střední směsí. Mnohem menší," dodal.

HRT testovalo v Jerezu stejně jako Mercedes s loňským vozem. Ten letošní chce nasadit do posledních předsezónních testů v Barceloně, druhé testy úplně vynechá.

Další článek: Mercedes vyjel v Silverstonu s novým vozem, zachytilo ho amatérské video

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00