De la Rosa bude příští rok závodit pro HRT

Pedro de la Rosa se znovu vrací ze zálohy do role závodního jezdce, tentokrát v barvách svého národního týmu HRT.
De la Rosa bude příští rok závodit pro HRT

Pondělí přineslo velmi nečekanou zprávu, Pedro de la Rosa se příští rok vrátí do závodní sedačky, poskytne mu ji tým HRT.

"Je to velmi důležitý krok v mé sportovní kariéře," řekl španělský jezdec, jenž tak opustí místo testovače McLarenu. "Patří mezi kroky, o kterých jsem hodně přemýšlel. Co se týče vyspělosti, jsem na dobré úrovni, a jsem připravený čelit této výzvě, která mě ohromně motivuje."

"Když jsem se rozhodoval, byly tu tři klíčové faktory: moje touha vrátit se do závodů, skutečnost, že je HRT španělský tým, a možnost poznat lidi, kteří vedou tento projekt, mimo jiné Luise Pereze-Salu."

De la Rosa podepsal s HRT dvouletou smlouvu, ale je třeba připomenout, že u španělského týmu ještě nikdo nevydržel ve voze celou sezónu. De la Rosa doposud odjel ve formuli 1 88 Grand Prix, naposledy působil jako závodní pilot loni u Sauberu, letos pak u stejného týmu zaskakoval za zraněného Péreze v Kanadě.

Diskuze (156) Další článek: Barrichello věří, že se v domácím závodě s formulí 1 loučit nebude
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00