De la Rosa a Gené: Ferrari teď má vše, co potřebuje. Rok 2014 bude dobrý

Testovací jezdci Ferrari jsou přesvědčeni, že Maranello učinilo všechny potřebné kroky k tomu, aby se mohlo příští rok postavit komukoliv, včetně Red Bullu.
De la Rosa a Gené: Ferrari teď má vše, co potřebuje. Rok 2014 bude dobrý

V souvislosti s přechodem na nová pravidla mnozí soupeři Red Bullu sice říkají, že se otevírá nová šance, ale dodávají, že žádný propad úřadujících mistrů neočekávají.

"Kontinuita je vždy důležitá," vysvětloval svůj názor Marc Gené pro list AS. "Auta budou i nadále vozy F1 a mnoho dílů bude stejných. Ano, základ je zcela nový, bude nový motor, KERS, turbo a tak dále, a aerodynamika bude jiná. Ale určité elementy budou pokračovat."

"Tým, který vyhraje tituly, vždy začíná s výhodou. Ale bude menší, než kdyby pravidla zůstala stejná."

Aby Ferrari mohlo využít příležitost nových pravidel, udělalo organizační změny a modernizovalo aerodynamický tunel. Gené je proto optimista.

"Ano, vsadil bych na Ferrari. Bude to dobrý rok, ve kterém snad začneme znovu vyhrávat."

S optimismem hledí na další sezónu také testovač Pedro de la Rosa, ale raději zůstává opatrný: "Jistý si nejsem, ale jsem klidný. Udělali jsme všechno správně a teď máme nástroje, abychom se postavili komukoliv. Bude to stačit? Uvidíme..."

Další článek: Máme dvě možnosti, říká Sutilův manažer

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10