De la Rosa a Gené: Ferrari teď má vše, co potřebuje. Rok 2014 bude dobrý

Testovací jezdci Ferrari jsou přesvědčeni, že Maranello učinilo všechny potřebné kroky k tomu, aby se mohlo příští rok postavit komukoliv, včetně Red Bullu.
De la Rosa a Gené: Ferrari teď má vše, co potřebuje. Rok 2014 bude dobrý

V souvislosti s přechodem na nová pravidla mnozí soupeři Red Bullu sice říkají, že se otevírá nová šance, ale dodávají, že žádný propad úřadujících mistrů neočekávají.

"Kontinuita je vždy důležitá," vysvětloval svůj názor Marc Gené pro list AS. "Auta budou i nadále vozy F1 a mnoho dílů bude stejných. Ano, základ je zcela nový, bude nový motor, KERS, turbo a tak dále, a aerodynamika bude jiná. Ale určité elementy budou pokračovat."

"Tým, který vyhraje tituly, vždy začíná s výhodou. Ale bude menší, než kdyby pravidla zůstala stejná."

Aby Ferrari mohlo využít příležitost nových pravidel, udělalo organizační změny a modernizovalo aerodynamický tunel. Gené je proto optimista.

"Ano, vsadil bych na Ferrari. Bude to dobrý rok, ve kterém snad začneme znovu vyhrávat."

S optimismem hledí na další sezónu také testovač Pedro de la Rosa, ale raději zůstává opatrný: "Jistý si nejsem, ale jsem klidný. Udělali jsme všechno správně a teď máme nástroje, abychom se postavili komukoliv. Bude to stačit? Uvidíme..."

Další článek: Máme dvě možnosti, říká Sutilův manažer

9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz