DC dnes: Otec, komentátor, reprezentant charity a příležitostný závodník

David Coulthard patří mezi jezdce, kteří jsou vidět i po ukončení své kariéry. Od letošního roku spolukomentuje velké ceny pro BBC, angažuje se na poli charity a stále příležitostně závodí. Roku 2008 se stal otcem.
DC dnes: Otec, komentátor, reprezentant charity a příležitostný závodník

David Coulthard, který je od loňského roku členem Řádu britského impéria, si ani po ukončení kariéry pilota formule 1 nemůže stěžovat na nedostatek práce. Působí na více frontách.

Svůj poslední závod formule 1 odjel 2. listopadu 2008 a osmnáct dní poté se stal otcem. Jeho snoubenka belgická novinářka Karen Minier mu přivedla na svět syna Daytona. Společně žijí střídavě v Monaku a Velké Británii, vlastní také domy v Belgii a Švýcarsku. Coulthard je dále majitelem luxusních hotelů. Ve Skotově rodném Twynholmu se nachází muzeum věnované jeho závodní kariéře.

Vzhledem k tomu, že DC byl v dobách závodění pro McLaren a Red Bull otevřený různým propagačním akcím po celém světě, není až takovým překvapením, že v padoku formule 1 zůstal. Nyní má ale úplně novou roli. Od letošní sezony po boku svého bývalého soupeře z F1 a později manažera Martina Brundla spolukomentuje velké ceny pro BBC. Aktivní je také jako píšící novinář. Své postřehy k aktuálnímu dění v F1 zveřejňuje na svém blogu. Spolupracuje i s Autosportem a naším portálem F1sport.

Coulthard zůstal věrný také svému poslednímu působišti v F1, týmu Red Bull. V předchozích dvou letech příležitostně vypomáhal jako rezervní jezdec, nyní u stáje působí v roli konzultanta. S vozem F1 se ještě občas sveze při demonstračních akcích. Je prvním jezdcem, který řídil vůz formule 1 na území Indie. Přestože sám na titul nikdy nedosáhl, po úspěšných letech u McLarenu je nyní s Red Bullem opět součástí týmu, který aktuálně vládne formuli 1.

David se angažuje také na poli charity. Působí jako ambasador Red Bullu ve spojení s nadací Wings For Life, která podporuje výzkum hledající nové postupy pro léčení trvalého poškození páteře a míchy. Dále jako ambasador spolupracuje se značkou Mercedes, s jejímž motorem dosáhl svých největších úspěchů v F1 a nyní pro německou automobilku závodí v německém mistrovství cestovních vozů DTM.

Tam vstoupil loni a řídí AMG-Mercedes Benz třídy C model 2008 týmu Mücke Motorsport. Na výraznější úspěch v této sérii stále čeká, v úvodním závodě letošní sezony na Hockenheimu dojel až desátý, ale závoděním se dnes především baví.

David Coulthard bude ve středu 4. května hostem on-line chatu na Sport.cz. Otázky pro někdejšího pilota formule 1 můžete pokládat zde.

Další článek: Lotus si od barcelonského balíku úprav slibuje sekundové zrychlení

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton