Daytona byla mým velkým cílem, říká šampion IndyCar Palou

Jubilejní 60. ročník 24 hodin v Daytoně si nenechá ujít ani úřadující šampion IndyCar Alex Palou. Pro španělského závodníka to bude první start ve čtyřiadvacetihodinovém závodě.
Foto: Chip Ganassi Racing
Daytona byla mým velkým cílem, říká šampion IndyCar Palou | Foto: Chip Ganassi Racing

„Start v Rolex 24 At Daytona pro mě byl velkým cílem,“ netají se pilot týmu Chipa Ganassiho, který se loni stal první španělským šampionem IndyCar.

Čtyřiadvacetiletý závodník loni vyhrál tři závody na cestě za titulem v americkém formulovém šampionátu a odměnou mu je možnost bojovat o triumf v nejslavnější zámořské čtyřiadvacetihodinovce.

Palou se o možnosti startovat v Daytoně dozvěděl v polovině loňského roku, kdy se jeho šéf Chip Ganassi rozhodl nasadit druhý prototyp Cadillac DPi do letošní sezony IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Španěl bude během závodu dnes a zítra sdílet kokpit vozu #01 s piloty pro kompletní sezonu IMSA WSC Rengerem van der Zandem a Sébastienem Bourdaisem a s legendou IndyCar Scottem Dixonem.

„Myslím si, že Chip ví, že chci řídit cokoliv z toho, co mi může nabídnout. Každý o mně ví, že bych řídil cokoliv na čtyřech kolech,“ rozpovídal se s úsměvem Palou pro web sportscar365.com

„Někdy od poloviny loňské sezony už jsme měli druhé auto, ale až do konce šampionátu (IndyCar) jsem nevěděl, jestli se dostanu k testování, nebo dokonce do závodní sestavy.“

Pro Paloua bude letošní Rolex 24 druhou zkušeností ve světě sportovních vozů. Tou první byl jeho start ve třídě GT300 japonského seriálu Super GT, kde se v roce 2019 svezl s McLarenem 720S GT3. První testovací kola s Cadillacem odjel v Daytoně v prosinci.

„Je to rozdílné, ale zároveň se to rychlostně podobá IndyCar. Podobný je i jezdecký styl. Monopost IndyCar je možná trochu větší výzvou pro své jízdní vlastnosti,“ popisoval Palou.

„Zároveň však máte z prototypu DPi horší výhled a nemůžete být tolik agresivní směrem do zatáček. V podstatě je to v porovnání s IndyCar podobné, adaptace není složitá.“

„Také se mi líbí, že mám nad hlavou střechu. Působí to hezky. A najednou nemám výhled na kola, takže je pro mě těžší správně trefit zatáčku.“

„Cítím velké vzrušení. Bude to moje první čtyřiadvacetihodinovka a navíc první závod s vozem DPi.“

Jubilejní 60. ročník Rolex 24 At Daytona odstartuje v 19:40, živě a non-stop ho budete moci sledovat prostřednictvím IMSA TV.

Další článek: V Džiddě plánují drobné úpravy městského okruhu

Témata článku: , ,