Davidson: Závodní sedačka je ve formuli 1 k mání za pět miliónů eur

Peníze hrají na vrcholu motorsportu větší roli než kdy dříve. Týmy nabízejí jezdcům místa výměnou za štědrý příspěvek do rozpočtu. Prozradil to bývalý pilot Super Aguri Anthony Davidson.

Ten se stejně jako mnoho dalších jezdců snaží získat závodní sedačku, ale kvůli nedostatku finančních prostředků se mu to nepodařilo.

"Peníze jsou dnes stejný problém, jako vždy byly," řekl Davidson pro rádio Crash.net. "Vždy to byl sport pro bohaté, ale teď je tomu tak ještě více než kdy předtím."

"Pár týmů mi řeklo, že kdybych měl 5 miliónů eur, vzaly by mě. Takže jsem hledal, ale nemohl jsem ty peníze najít. Podíval jsem se pod gauč, podíval jsem se do peněženky, vyletělo pár molů, ale to bylo vše. Ale teď vážně, taková je moje situace."

Podle britského pilota se ve formuli 1 děje něco, co by bylo v jiných sportech nepřípustné.

"Odešlo hodně větších týmů a už zůstaly jen dvě hlavní automobilky," pokračoval. "Jsou to těžké časy a všichni shánějí peníze, bohužel. Jinak se to popsat nedá, jen se můžete podívat na ostatní sporty. Je to jako kdyby měl Manchester United hráče, který byl platil za to, že pro něj může hrát. To se prostě nestane. A ve F1 se tohle teď děje."

Davidsonovu kariéru ve formuli 1 ukončil odchod Super Aguri v roce 2008. S japonským týmem tehdy odjel jen čtyři první závody sezóny. Poté působil jako testovací pilot u týmu Honda/Brawn GP.

Další článek: Renault chce letos patřit mezi tři nejlepší týmy