Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine

Tým Alpine potvrdil, že do jeho čela přichází Davide Brivio, který dosud působil u továrny Suzuki v MotoGP.
Foto: Alpine
Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine | Foto: Alpine

Do loňské sezóny tovární Renault před letošním ročníkem formule 1 prochází změnami. V neděli dopoledne Alpine, jak se bude tým nově jmenovat, potvrdil, že Brivio nastoupí na pozici závodního ředitele.

Tým v prohlášení také uvedl, že oblast, za kterou bude zodpovědný, bude upřesněna později.

Brivio, který má více než dvacetileté zkušenosti z mistrovství světa motocyklů, se v loňském roce s továrním týmem Suzuki radoval z titulu mezi týmy a také z jezdeckého titulu, když se šampionem MotoGP stal Španěl Joan Mir. Předtím dlouhá léta působil u tovární Yamahy v MotoGP, kde byl mezi lety 2002 až 2010 týmovým manažerem. U Yamahy pracoval také s CEO Renaultu Lucou de Meem, který Brivia do pozice v týmu Alpine navrhl.

Alpine představuje tým

Alpine představuje tým

„Bude podřízeným výkonného ředitele Alpine Laurenta Rossiho. Těšíme se, že můžeme přivítat Davideho na začátku nové etapy naší cesty ve formuli 1,“ stojí v prohlášení.

Již dříve bylo oznámeno, že součástí Alpine nebude dosavadní šéf týmu Renault Cyril Abiteboul. Ačkoliv tým zatím nepotvrdil jméno jeho nástupce, očekává se, že se jím stane Marcin Budkowski.

Další článek: EisKing Speciál: Příběh Vettela a rodinného klanu Ferrari

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.