Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine

Tým Alpine potvrdil, že do jeho čela přichází Davide Brivio, který dosud působil u továrny Suzuki v MotoGP.
Foto: Alpine
Davide Brivio je novým závodním ředitelem týmu Alpine | Foto: Alpine

Do loňské sezóny tovární Renault před letošním ročníkem formule 1 prochází změnami. V neděli dopoledne Alpine, jak se bude tým nově jmenovat, potvrdil, že Brivio nastoupí na pozici závodního ředitele.

Tým v prohlášení také uvedl, že oblast, za kterou bude zodpovědný, bude upřesněna později.

Brivio, který má více než dvacetileté zkušenosti z mistrovství světa motocyklů, se v loňském roce s továrním týmem Suzuki radoval z titulu mezi týmy a také z jezdeckého titulu, když se šampionem MotoGP stal Španěl Joan Mir. Předtím dlouhá léta působil u tovární Yamahy v MotoGP, kde byl mezi lety 2002 až 2010 týmovým manažerem. U Yamahy pracoval také s CEO Renaultu Lucou de Meem, který Brivia do pozice v týmu Alpine navrhl.

Alpine představuje tým

Alpine představuje tým

„Bude podřízeným výkonného ředitele Alpine Laurenta Rossiho. Těšíme se, že můžeme přivítat Davideho na začátku nové etapy naší cesty ve formuli 1,“ stojí v prohlášení.

Již dříve bylo oznámeno, že součástí Alpine nebude dosavadní šéf týmu Renault Cyril Abiteboul. Ačkoliv tým zatím nepotvrdil jméno jeho nástupce, očekává se, že se jím stane Marcin Budkowski.

Další článek: EisKing Speciál: Příběh Vettela a rodinného klanu Ferrari

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00