Davida Schumachera u týmu Charouz ve F3 nahradí pro zbytek sezóny Michael Belov

Startovní pole formule 3 doznalo před sedmým podnikem sezóny ve Spa-Francorchamps několika změn. Jedna z nich se týká i českého týmu Charouz Racing System.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Davida Schumachera u týmu Charouz ve F3 nahradí pro zbytek sezóny Michael Belov | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Syn bývalého pilota formule 1 Ralfa Schumachera David po prvních šesti podnicích sezóny F3 opouští tým Charouz Racing System, v jehož barvách dosáhl nejlépe na dvanácté místo na Red Bull Ringu v rámci Velké ceny Štýrska.

Pro zbývající tři podniky sezóny ve Spa, v Monze a v Mugellu bude hájit barvy týmu Carlin. Schumacher bude závodit ve voze č. 27, ve kterém první tři podniky absolvoval Enaam Ahmed. Při obou závodech na Silverstonu jej nahradil Ben Barnicoat a minulý podnik v tomto voze závodil Leonardo Pulcini. Schumacher je tak již čtvrtým týmovým kolegou pro další dva piloty týmu Clémenta Novalaka a Camerona Dase.

„Neměl jsem takovou sezónu, v jakou jsem doufal. Chci poděkovat týmu Charouz za všechnu jejich snahu v posledních měsících a přeji jim do budoucna jen to nejlepší. Těším se na novou výzvu s Carlinem a budu se snažit, abych sezónu zakončil dobrými výsledky,“ řekl Schumacher.

U českého týmu jej nahradí Michael Belov. 18letý ruský pilot letos závodil v Eurocupu formule Renault, kde mu po dvou podnicích patří sedmá pozice. Jeho maximem bylo čtvrté místo v Monze. Informaci potvrdil ruský tým SMP Racing, který se stará o Belovovu kariéru.

„Přechod do F3 je pro mě velkým krokem vpřed. Bude to těžké, pokusím se ale co nejrychleji přizpůsobit. Myslím, že je dobré, že moje premiéra v tak důležitém šampionátu bude ve Spa-Francorchamps. Jsou tam rychlé i pomalé zatáčky, kde mohu získat cit pro vůz,“ říká Belov, který vloni závodil v italské a německé formuli 4, kde získal také jedno vítězství.

Flörschová dá přednost přípravě na Le Mans

Ke změně pro belgický víkend dojde také u týmu Campos. Jediná závodnice v poli Sophia Flörschová se místo závodu F3 o nadcházejícím víkendu zúčastní podniku evropské Le Mans série (ELMS) na Paul Ricard. U týmu Campos ji nahradí Němec Andreas Estner.

Flörschová se pro letošní rok upsala kromě F3 také do ELMS, kde v týmu Richard Mille Racing v kategorii LMP2 doplnila čistě ženskou posádku.

Závod na Paul Ricard představuje poslední možnou přípravu před letošním ročníkem 24 hodin Le Mans. Kvůli kolidujícím víkendům s F3 již Flörschová vynechala dva závody ELMS, v rámci přípravy na Le Mans proto nyní dá přednost prototypu LMP2, ve kterém se bude ve Francii střídat s Beitske Visserovou.

Pro Le Mans je v posádce vozu #50 kromě Flörschové v nejnovější verzi startovní listiny potvrzena zatím jen Tatiana Calderónová.

Poslední změnou pro podnik F3 ve Spa je nahrazení Maxe Fewtrella v týmu Hitech Grand Prix francouzským pilotem Pierrem-Louisem Chovetem.

Další článek: Ocon hodnotí dosavadní část sezóny známkou 6 z 10

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.