David Guetta nebo OneRepublic. Formuli E v Rijádu doprovodí hudební hvězdy

Nová sezóna formule E začne o tomto víkendu v Rijádu ve velkém stylu. Program na závodní trati doplní hudební festival a další aktivity pro návštěvníky. V kulisách památek UNESCO v lokalitě Ad Diriyah si budou moci fanoušci kromě elektrických monopostů vychutnat i popové hvězdy, v saudskoarabské metropoli totiž vystoupí i Enrique Iglesias nebo David Guetta.
David Guetta nebo OneRepublic. Formuli E v Rijádu doprovodí hudební hvězdy

První závod formule E sezóny 2018/2019 bude hostit lokalita Ad Diriyah, která leží na severozápadním předměstí saudskoarabské metropole Rijád. Ad Diriyah byl v historii původním domovem saudské královské rodiny, konkrétně v letech 1744 až 1818, kdy byl Ad Diriyah hlavním městem emirátu Diriyah za vlády první dynastie Saudů.

Ad Diriyah zahrnuje množství památek a historických budov, které byly v minulosti svědky formování současné Saudské Arábie. Pro památky v Ad Diriyah jsou charakteristické stavby vystavěné z typických hliněných cihel, ze kterých se skládá i starý palác Saudů a zbytky městských hradeb. Celá oblast byla v roce 2010 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Video: Massa předvedl v Saúdské Arábii nový vůz formule E

Video: Massa předvedl v Saúdské Arábii nový vůz formule E

Návštěvníci „Ad Diriyah ePrix“ se díky zakoupené vstupence kromě závodů samotných dostanou také na doprovodný festival, který nabídne jak koncerty hudebních hvězd, tak ukázky tradiční arabské kuchyně a saudské kultury.

Hudební produkci odstartuje již dnes večer Enrique Iglesias, na kterého o den později naváží Black Eyed Peas a v sobotu zakončí závodní víkend svými vystoupeními David Guetta a OneRepublic.

Trať v Rijádu bude pro piloty výzvou, myslí si Massa

Trať v Rijádu bude pro piloty výzvou, myslí si Massa

„Formule E v Saudské Arábii se konečně stala realitou. Již za pár dní upoutá pozornost diváků zde v kulisách dědictví UNESCO nejmodernější motorsport na světě. To je samo o sobě úžasné, ale podívejme se také na to, co bylo vybudováno kolem trati. Uvědomme si, že toto není jen jeden závod, toto je totiž ten největší festival sportu, hudby, zábavy a kultury, jaký se kdy v království uskutečnil,“ řekla novinářům Jeho Královská Výsost princ Abdulaziz bin Turki Al Faisal Al Saud.

Nová trať bude hostit i Jaguar I-PACE eTrophy

Monoposty formule E budou v Rijádu závodit na dvou a půl kilometrovém okruhu, který obsahuje celkem jednadvacet změn směrů. Dvaadvacet elektrických vozů na startu sobotní ePrix však divákům nenabídne jediný závodní program víkendu.

V Rijádu bude totiž také debutovat nová doprovodná série Jaguar I-PACE eTrophy, která se počínaje sezónou 2018/2019 stává součástí závodních víkendů formule E. Jedná se o první „cupovou“ sérii elektrických SUV na světě, přičemž všichni zúčastnění budou mít k dispozici jednotné vozy Jaguar I-PACE.

V nové sérii se představí na příklad zkušený americký tým Rahal Letterman Lanigan Racing, který zde bude reprezentovat Katherine Legge, britská pilotka se zkušenostmi z DTM nebo z IndyCar.

Průběh závodního víkendu formule E v Saudské Arábii budete moci v sobotu sledovat živě na Eurosportu 1. Kvalifikace bude na program od 9:00 a závod samotný poté odpoledne od 12:45.

Foto: Formula E

Diskuze (15) Další článek: Podle Steinera se Kubica u Williamsu postará o rozdíl
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00