David Guetta nebo OneRepublic. Formuli E v Rijádu doprovodí hudební hvězdy

Nová sezóna formule E začne o tomto víkendu v Rijádu ve velkém stylu. Program na závodní trati doplní hudební festival a další aktivity pro návštěvníky. V kulisách památek UNESCO v lokalitě Ad Diriyah si budou moci fanoušci kromě elektrických monopostů vychutnat i popové hvězdy, v saudskoarabské metropoli totiž vystoupí i Enrique Iglesias nebo David Guetta.
David Guetta nebo OneRepublic. Formuli E v Rijádu doprovodí hudební hvězdy

První závod formule E sezóny 2018/2019 bude hostit lokalita Ad Diriyah, která leží na severozápadním předměstí saudskoarabské metropole Rijád. Ad Diriyah byl v historii původním domovem saudské královské rodiny, konkrétně v letech 1744 až 1818, kdy byl Ad Diriyah hlavním městem emirátu Diriyah za vlády první dynastie Saudů.

Ad Diriyah zahrnuje množství památek a historických budov, které byly v minulosti svědky formování současné Saudské Arábie. Pro památky v Ad Diriyah jsou charakteristické stavby vystavěné z typických hliněných cihel, ze kterých se skládá i starý palác Saudů a zbytky městských hradeb. Celá oblast byla v roce 2010 zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Video: Massa předvedl v Saúdské Arábii nový vůz formule E

Video: Massa předvedl v Saúdské Arábii nový vůz formule E

Návštěvníci „Ad Diriyah ePrix“ se díky zakoupené vstupence kromě závodů samotných dostanou také na doprovodný festival, který nabídne jak koncerty hudebních hvězd, tak ukázky tradiční arabské kuchyně a saudské kultury.

Hudební produkci odstartuje již dnes večer Enrique Iglesias, na kterého o den později naváží Black Eyed Peas a v sobotu zakončí závodní víkend svými vystoupeními David Guetta a OneRepublic.

Trať v Rijádu bude pro piloty výzvou, myslí si Massa

Trať v Rijádu bude pro piloty výzvou, myslí si Massa

„Formule E v Saudské Arábii se konečně stala realitou. Již za pár dní upoutá pozornost diváků zde v kulisách dědictví UNESCO nejmodernější motorsport na světě. To je samo o sobě úžasné, ale podívejme se také na to, co bylo vybudováno kolem trati. Uvědomme si, že toto není jen jeden závod, toto je totiž ten největší festival sportu, hudby, zábavy a kultury, jaký se kdy v království uskutečnil,“ řekla novinářům Jeho Královská Výsost princ Abdulaziz bin Turki Al Faisal Al Saud.

Nová trať bude hostit i Jaguar I-PACE eTrophy

Monoposty formule E budou v Rijádu závodit na dvou a půl kilometrovém okruhu, který obsahuje celkem jednadvacet změn směrů. Dvaadvacet elektrických vozů na startu sobotní ePrix však divákům nenabídne jediný závodní program víkendu.

V Rijádu bude totiž také debutovat nová doprovodná série Jaguar I-PACE eTrophy, která se počínaje sezónou 2018/2019 stává součástí závodních víkendů formule E. Jedná se o první „cupovou“ sérii elektrických SUV na světě, přičemž všichni zúčastnění budou mít k dispozici jednotné vozy Jaguar I-PACE.

V nové sérii se představí na příklad zkušený americký tým Rahal Letterman Lanigan Racing, který zde bude reprezentovat Katherine Legge, britská pilotka se zkušenostmi z DTM nebo z IndyCar.

Průběh závodního víkendu formule E v Saudské Arábii budete moci v sobotu sledovat živě na Eurosportu 1. Kvalifikace bude na program od 9:00 a závod samotný poté odpoledne od 12:45.

Foto: Formula E

Další článek: Podle Steinera se Kubica u Williamsu postará o rozdíl