David Coulthard po víkendu definitivně ukončí kariéru

Vicemistr světa z roku 2001 v současnosti působí v DTM, naposledy se do závodního speciálu posadí v neděli na okruhu Hockenheimring.
David Coulthard po víkendu definitivně ukončí kariéru

Z formule 1 David Coulthard odešel po sezoně 2008. Od té doby začal spolupracovat s BBC na přenosech závodů a postupně se transformoval v motoristického žurnalistu (v současnosti je dokonce hlavním komentátorem BBC) a od roku 2010 zkouší štěstí v seriálu DTM. Ve všech třech sezonách hájí barvy týmu Mücke Motorsport (v letech 2010 a 2011 sedlal vůz AMG Mercedes-Benz C-Klasse 2008 a letos AMG Mercedes-Benz C-Klasse Coupe). Nyní se ovšem zdá, že aktivního závodění má dost a hodlá se více zaměřit na své činnosti mimo závodní dráhu.

Coulthardova kariéra v obrázcích (94 foto)
Coulthardova kariéra v obrázcích

"Těším se na poslední závod, kterým vyvrcholí letošní parádní sezona DTM. O tomto víkendu budu mít poslední příležitost zazávodit si na této úrovni. Po skončení kariéry se chci více zaměřit na mé aktivity mimo dráhu a také rodině. Poslední tři léta jsem si užil a přeji organizátorům a závodníkům mnoho úspěchů. 

Do královny motorsportu se Coulthard dostal v sezoně 1994, kdy nahradil zesnulého Ayrtona Sennu. Za patnáct let ve formuli 1 vystřídal týmy Williams, McLaren a Red Bull. Na kontě má 13 vítězství, 12 pole position a 18 nejrychlejších kol. Kromě podnikání bude Coulthard dál pokračovat v novinářské práci, ať už v BBC, či jako spolupracovník webu F1Sport.cz.

Diskuze (47) Další článek: Týmy se budou snažit vyhnout překvapením s pneumatikami, úspěch je nejistý
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30