Data jsou lepší než vloni. Mateschitz svému týmu věří a o Vettelovi neuvažuje

Dietrich Mateschitz věří, že jeho tým může letos bojovat o tituly.

„Všechna data z počítače a aerodynamického tunelu jsou lepší než v loňském roce,“ řekl Dietrich Mateschitz pro SpeedWeek. 

„Jsme přesvědčeni, že se tato data plně projeví na trati. To znamená, že můžeme doufat v boj o Pohár konstruktérů.“

„Náš motorový partner Honda odvedl v zimě skvělou práci. Na testovací stolici jsme zvládli více kilometrů než v předchozích letech a nebyly žádné problémy.“

„Motor nám umožňuje co do výkonu a spolehlivosti, abychom závodili vpředu.“

Hondě pomohlo, že vloni dodávala motory dvěma týmům

Hondě pomohlo, že vloni dodávala motory dvěma týmům

Oba týmy Red Bullu si v letošním roce ponechaly jezdeckou sestavu, která byla na konci loňského roku.

„Max má vše, co potřebujete, aby se stal mistrem světa. Alex na nás udělal obrovský dojem tím, jak vše zvládl ve své první sezóně ve F1. Daniil a Pierre také mohou držet krok se špičkou.“

Nad možností, že by se do Red Bullu vrátil Sebastian Vettel, v Milton Keynes neuvažují. „Neuvažujeme o tom,“ potvrdil Mateschitz.

Red Bull má ve F1 dva týmy ale také okruh, na kterém se jezdí Grand Prix Rakouska. Smlouva na konci letošního roku končí.

„Přemýšlíme o dlouhodobé smlouvě. Dokázali jsme prodloužit smlouvu s MotoGP do roku 2025. Chase Carey je s námi spokojený a chce mít i nadále Grand Prix Rakouska, takže s tím nebude žádný problém.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Automobilová doprava bez kapky paliva? Podle Brawna nesmysl. Řešení může přinést F1

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00