Dánská vláda pozastavila projekt pořádání velké ceny formule 1

Možná budoucí Velká cena Dánska formule 1 není pro tamní vládu prioritou. Plány na pořádání závodu tak byly postaveny na druhou kolej.
Dánská vláda pozastavila projekt pořádání velké ceny formule 1

Bývalý ministr vědy a techniky Helge Sander několik let pracoval na plánu přivést formuli 1 do Dánska. Závod se přitom potenciálně mohl konat v hlavním městě Kodani, Aalborgu nebo v Roskilde - rodišti jediného současného dánského pilota ve F1 Kevina Magnussena.

Celý projekt se však neobejde bez podpory a spolupráce dánské vlády. Ta však nyní chybí. Ministr obchodu Simon Kollerup Sanderovi řekl, že Velká cena Dánska v současnosti nepatří mezi vládní priority.

Vedení F1 dnes navštíví Kodaň

Vedení F1 dnes navštíví Kodaň

„Jsem rád, že máme oddané lidi, kteří jsou nadšeni pro pořádání velkých akcí v Dánsku,“ řekl Kollerup pro dánskou tiskovou agenturu Ritzau. „Pro závod formule 1 však není vhodná doba. A neříkám to proto, že ekonomika v pozadí tohoto projektu není v tuto chvíli vůbec jasná,“ dodal.

Sander neskrýval zklamání z ministrova rozhodnutí. Do budoucna však zůstává optimistou.

„Samozřejmě je to velké zklamání. Jednak proto, že to vláda nestanovila jako prioritu, a také proto, že jsme nemohli být ani pozváni na šálek kávy,“ řekl Sander pro BT.

„Nepochybuji o tom, že k tomu v určitém momentu dojde, bude to ale trvat déle, než jsem doufal a musím připustit, že to v tuto chvíli vypadá trochu komplikovaně,“ přiznal.

Foto: Getty Images / David Ramos

Další článek: Od roku 2021 chce F1 rychleji reagovat na nedostatky v pravidlech